Військові, що зниклі безвісти: з якими проблемами стикаються їх сім’ї

Поділитися
Військові, що зниклі безвісти: з якими проблемами стикаються їх сім’ї © Генеральний штаб ЗСУ
Ця сфера потребує змін у законодавстві.

Через війну, яку розпочала Росія, трапляються випадки, коли військові перестають виходити на зв’язок з рідними і вважаються зниклими безвісти. За словами голови підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолія Остапенко зараз відомо про близько сім тисяч таких військових.

  

В інтерв’ю «Соціальній інформаційній платформі» він розповів, з якими труднощами стикаються їх рідні, та що слід змінити у законодавстві.

За його словами, часто такі родини не можуть вчасно отримати документи, які підтверджують, що військовий зник безвісти

«Військові частини зобов’язані не більше ніж за 2,5 місяці провести службове розслідування, але іноді такі розслідування затягуються. Є випадки, коли люди до дев’яти місяців не отримують документи. На мою суб’єктивну думку, про зникнення особи не повинна заявляти сім’я або якась третя особа, якій стало про це відомо. До правоохоронних органів повинна звертатися саме військова частина. І надалі це має розслідуватися, наприклад, Державним бюро розслідування. А зараз у нас ці документи надають у пунктах комплектації сім’ям — і вони самі йдуть та особисто подають до поліції звернення про те, що особа зникла. Я вважаю, що це треба врегулювати якомога швидше»,- розповів він.

Анатолій Остапенко також вважає, що потрібно розширити права членів сімей безвісти зниклих. Адже родини зараз не мають доступу до повної інформації. Також потрібно збільшувати і їх  грошове утримання.

«Але треба змінювати й процесуальний кодекс для того, щоб поліцейські більше могли застосовувати певні процесуальні дії. Вони жаліються, що певною мірою обмежені в тому, щоб проводити розшукові дії більш широко. Це стосується також і збору аналізів ДНК, зберігання, надання інформації. Є певні моменти, над якими ми зараз працюємо з комітетом з питань правоохоронної діяльності для того, щоб це змінити. Ми проводили круглі столи й робочі групи з цього питання, і зараз намагаємося все це якнайшвидше виправити»,- підкреслив він.

Нагадаємо, як слід діяти рідним, якщо військовий потрапив у полон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі