Міжнародні партнери пообіцяли Україні чималу допомогу у майбутньому. Підсумки третьої декади листопада зробив народний депутат Данило Гетманцев, пише видання Оbozrevatel.
Він нагадав, що за підрахунками міністра оборони США Ллойда Остіна, з квітня 2022 року і по 20 листопада 2023 року країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн") виділили на потреби ЗСУ понад 80 млрд. доларів.
США – готує 51-й від серпня 2021 року пакет загальною вартістю 100 млн. дол. США за програмою Presidential Drawdown Authority, яка передбачає виділення озброєнь з запасів американської армії (одна система HIMARS та боєприпаси до неї, зенітні ракети Stinger, протитанкові системи Javelin та AT-4, протитанкові керовані ракети TOW, артилерійські снаряди 155 мм та 105 мм, понад 3 млн. набоїв до стрілецької зброї).
Німеччина – "зимовий" пакет допомоги на суму 1,3 мільярда євро, у який зокрема увійдуть чотири додаткові системи протиповітряної оборони IRIS-T-SLM (постачання у 2024 році), а також 20 тисяч артилерійських боєприпасів 155-мм калібру і протитанкове озброєння.
За його словами, найближчим часом надійде 20 бронемашин Marder з боєкомплектом, 1 танк для розмінування Winsent-1, 5 гусеничних носіїв Warthog Ambulance, 2 тягачі 8x8 HX81, снаряди 155 мм, понад 2,4 тис. криптофонів, спеціальний транспорт (всюдиходи, вантажівки, "швидкі").
Болгарія – Парламент країни ратифікував угоду між МВС Болгарії та Міноборони України (така у них процедура) про постачання Києву 100 бронетранспортерів і запчастин до них. Вперше від початку повномасштабного вторгнення росії Болгарія офіційно передає Україні важку техніку.
Канада – виділено Україні 1,3 млрд. канадських доларів (947 млн. дол. США) на військову допомогу, з яких 63% надійде до кінця 2024 року, решта – до 2026 року. Канада також передасть Україні 50 бронемашин – бойових та евакуаційних, найближчим часом надійдуть 11 тисяч штурмових гвинтівок та понад 9 мільйонів патронів від Colt Canada, а також країна навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
Данія – Уряд і парламентська більшість Данії домовилися скерувати у Фонд підтримки України додаткову військову допомогу в розмірі понад три мільярд євро (25,8 млрд. данських крон), з яких 300 млн. євро надійде у 2023 році, а решта – до кінця 2027 року.
Європейський Союз – погодив рішення про збільшення у 4,2 рази видатків на програми підготовки українських військовослужбовців, і тепер на це завдання буде додатково виділено з Європейського фонду миру ще 194 млн. євро (попередній бюджету у сумі 61 млн. євро дозволив забезпечити навчання 34 тис. військовослужбовців).
А тим часом Міністерство оборони Північної Македонії розсекретило інформацію, що в країні успішно завершено успішну підготовку першої групи українських військовослужбовців, і надалі країна, яка приєдналася до НАТО у 2020 році, продовжить підготовку українських військових протягом 2024 року і "доти, доки в цьому буде потреба", заявила міністерка оборони Слав'янка Петровська. Країна, кількість населення у якій у 1,5 рази менше, ніж в одному Києві, з початку повномасштабної війни надіслала Україні близько 30 танків Т-72, 12 ударних гвинтокрилів Мі-24 і чотири штурмовики Су-25.