Війна в Донбасі: Соціологи розповіли про ставлення українців до амністії та тортур щодо ворога

Інфографіка
Поділитися
Війна в Донбасі: Соціологи розповіли про ставлення українців до амністії та тортур щодо ворога © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Більшість українців взагалі не підтримують амністію за злочини, вчинені в Донбасі.

Про те, що не підтримують жодні варіанти амністії за вчинені в Донбасі злочини, заявили 25,8% українців. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Центром прав людини ZMINA.

При цьому 4,5% зазначили, що підтримують амністію всіх учасників збройного конфлікту на сході України. Крім того, 18,6% підтримують амністію всіх учасникыв за весь час війни, проте не за тяжкі злочини.

Також 2,4% громадян підтримують амністію українських військовослужбовців або учасників збройного конфлікту, які вчинили будь-які злочини за час війни. Ще 8,4% опитаних відзначили, що підтримують амністію українських військових або учасників збройного конфлікту, але не за тяжкі злочини.

Крім того, 2,8% громадян розповіли про те, що підтримують амністію всіх учасників збройних формувань за будь-які злочини за весь час конфлікту. Також 7,1% респондентів підтримують амністію всіх учасників збройних формувань, але не за тяжкі злочини. При цьому 30,4% громадян не змогли відповісти на питання.

ZMINA

Водночас 38,6% вважають, що під час збройного конфлікту до ворога не можна застосовувати тортури, адже це не дозволено законом. Ще 35,7% переконані, що цього не можна робити через те, що тортури суперечать принципам гуманності. Думки про те, що тортури можна застосовувати, якщо необхідно отримати інформацію, дотримуються 8,8% опитаних. Ще на думку 6,6% громадян, тортури до ворога можна застосовувати, адже це адекватна відповідь на дію протилежного боку. Не змогли відповісти на таке питання 15,4% українців.

ZMINA

Дослідження провели в період з 6 по 19 жовтня за підтримки проекту "Права людини для України", який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується МЗС Данії. Опитування провели в усіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Всього опитали 2002 респонденти методом особистого інтерв'ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі