Війна навряд чи закінчиться у 2022 році – головнокомандувач ЗСУ

Поділитися
Війна навряд чи закінчиться у 2022 році – головнокомандувач ЗСУ © Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine (Валерій Залужний) / Facebook
Але контрнаступи ЗСУ протягом 2023 року можуть значно пришвидшити нашу перемогу, каже Валерій Залужний.

Існують всі підстави вважати, що тривалість повномасштабної війни, яку розв’язала Росія на території України, перетне календарні межі 2022 року, заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті для видання «Укрінформ», яку він написав разом з першим заступником оборонного комітету Ради Михайлом Забродським.

«У жодному уявленні конфлікт уже не вкладається ані в рамки анонсованого російського “бліцкригу”, ані в тривалість активних фаз бойових дій у війнах початку 21-го сторіччя. У будь-якому випадку, тривалість війни вже вимірюється місяцями. І існують всі підстави вважати, що цей часовий рахунок перетне календарні межі 2022 року», – йдеться у статті. 

За інформацією головнокомандувача ЗСУ, певні оперативні перспективи для противника проглядаються на Ізюмському та Бахмутському напрямках. Імовірною кінцевою метою таких дій може розглядатися вихід на адміністративний кордон Донецької області. Ще більш привабливою для противника може виглядати перспектива просування на Запорізькому напрямку. Вона забезпечує подальші дії на північ та створення прямої загрози оволодіння Запоріжжям та Дніпром, що в свою чергу призведе до втрати українською стороною контролю над значною частиною Лівобережної України. Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ  та загроза повторного розгортання бойових дій з території Білорусі.

«Але найбільше можливостей відкриває подальше просування на Південнобузькому напрямку з оперативного плацдарму на правому березі річки Дніпро. Успіх на Півдні, за умови його швидкого та вірного використання, може мати подвійний ефект. З одного боку, цілком реальні перспективи оволодіння Миколаєвом та Одесою. З іншого – створення загрозливого напрямку в бік Кривого Рогу, а в подальшому – і загрози центральним та західним регіонам України», – пояснює очільник української армії. 

За його словами, крім суто воєнного, такий характер стратегічних дій на сході і півдні України принесе РФ додаткові політичні та економічні дивіденди. Серед них – забезпечення безпеки самопроголошених республік і логічне, хоч і запізніле завершення так званої “спеціальної операції”, унеможливлення доступу України до Чорного моря, контроль над ключовим елементом енергетичної системи країни – Південноукраїнською АЕС тощо.

Водночас Залужний підкреслив, з якими проблемами стикається Росія через свої прояви агресії: міжнародна ізоляція, економічний тиск у вигляді міжнародних санкцій,  складнощі з загальною мобілізацією та нестачею сучасного озброєння і обладнання, яка з часом буде лише гострішою.

Тим не менш, головнокомандувач не виключає потенційний успіх контрнаступу Збройних сил України протягом 2023 року, що може дати шанси на більш швидке завершення війни.

Шість місяців війни – достатній термін, щоб відокремити друзів від ворогів. Тих, хто надає реальну допомогу, від тих, хто лише використовує ситуацію у своїх внутрішньополітичних або геополітичних цілях. Робити заяви про відданість миру – не те саме, що наближати його. Детальніше про майбутній розвиток подій у війні читайте у статті Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі