Виїзд за кордон під час воєнного стану: що змінилося для військовозобов'язаних

Поділитися
Роз'яснення дав адвокат.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. В цей період виїзд за кордон для військовозобов'язаних обмежений, але передбачені деякі винятки. Адвокат Владислав Косач розповів «РБК-Україна», хто з чоловіків може виїздити за кордон.

Хто з військовозобов'язаних може виїхати за кордон

Експерт зазначив, що винятки є для чоловіків, які старші за 60 років, а також для тих, хто має інвалідність будь-якої групи.

«Також дозволяється виїзд чоловіків, які самостійно виховують дитину до 18 років, або є батьками трьох або більше неповнолітніх дітей. Особливо це стосується тих, хто виховує дитину з інвалідністю, або супроводжує дружину чи батьків з інвалідністю», – сказав він.

Косач додав, що право на виїзд за кордон також мають чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час війни.

«Те ж стосується тих, хто був знятий з військового обліку за станом здоров'я або є тимчасово непридатними до служби. Дозволено виїжджати чоловікам, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю або іншими людьми, які потребують стороннього догляду», – пояснив він.

Як змінилися правила виїзду чоловіків за кордон

Адвокат зауважив, що протягом 2024 року в Україні відбулися важливі зміни щодо виїзду чоловіків під час воєнного стану:

  • Військово-облікові документи. З 17 липня 2024 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-облікові документи під час перетину кордону.
  • Скасування виключення для постійно проживаючих за кордоном. З 1 червня 2024 року чоловіки, що проживають за кордоном, більше не мають права виїжджати з України під час воєнного стану.
  • Відстрочка від мобілізації та виїзд. Чоловіки, що мають відстрочку від мобілізації, можуть виїхати за кордон при наявності відповідної відмітки у військових документах.
  • Виїзд студентів. Чоловіки, які зараховані до закордонних навчальних закладів, можуть виїхати для продовження навчання, якщо нададуть документи про зарахування.

Чи може військовозобов'язаний виїхати за кордон на лікування

Експерт пояснив, що постановою Міністерства охорони здоров'я від 05.04.2022 № 574 визначені критерії направлення та категорії пацієнтів. Він додав, що це стосується громадян, які потребують лікування за кордоном через недоступність медичних послуг в Україні. Для цього потрібно отримати лист від Міністерства охорони здоров’я та медичну документацію, яка підтверджує необхідність лікування.

«Якщо пацієнт потребує тривалого або дороговартісного лікування, а також медичних послуг, що наразі обмежені в Україні через повномасштабну війну, такий громадянин може бути направлений на лікування за межі країни», – резюмував Косач.

Раніше юристка військового права ЮК «Приходько та партнери» Діана Тернова розповіла, хто з військовозобов'язаних може оформити відстрочку онлайн. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі