Виїзд за кордон: чи дозволяється він військовим

Поділитися
Роз'яснення дали експерти.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні оголошений воєнний стан та триває загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. В цей період виїзд чоловіків за кордон обмежений. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, чи можуть військові виїздити за кордон.

Які правила діють при виїзді за кордон

Експерти пояснили, що виїзд за кордон громадян, у тому числі військовослужбовців, регулюється законодавством України. Для перетину державного кордону необхідно мати закордонний паспорт, візу (за потреби), а також документи, які підтверджують мету поїздки.

«Виїзд військового можливий у разі наявності відповідного дозволу, виданого військовим командуванням, або коли це передбачено спеціальними законами чи постановами», – йдеться у повідомленні.

Які обмеження на виїзд за кордон діють для військових

За словами експертів, у більшості випадків виїзд за межі України під час несення служби заборонений, оскільки військові повинні захищати національні інтереси держави та негайного виконувати накази.

Основні обмеження для військовозобов’язаних включають в себе:

  • заборону на виїзд без спеціального дозволу. Військовим, які перебувають на службі, заборонено виїжджати за кордон без попереднього погодження та отримання дозволу від командування.
  • обмеження виїзду для мобілізованих та резервістів. Громадяни, які знаходяться в резерві або мобілізовані для виконання службових обов’язків, також підлягають обмеженням щодо виїзду за кордон.
  • обмеження для військовослужбовців під час відпустки. На період офіційної відпустки військовослужбовці можуть мати обмеження щодо виїзду за кордон, але це залежить від ситуації в Україні та специфіки їхньої служби.

Коли військові можуть виїздити за кордон

Військові можуть бути виїхати за кордон у разі:

  • участі у міжнародних навчаннях та операціях – дозволяється виїжджати за кордон для участі в навчаннях, спільних операціях або інших заходах, організованих за домовленістю між країнами.
  • лікування за кордоном. За потреби в спеціалізованому медичному лікуванні, яке неможливо отримати в Україні, військовослужбовцям може бути надано дозвіл на виїзд за кордон для отримання необхідної медичної допомоги.
  • сімейних обставин, наприклад, для догляду за тяжко хворими родичами або в разі смерті близької особи, військовослужбовець може отримати дозвіл на короткостроковий виїзд за кордон.

Як військовому отримати дозвіл на виїзд за кордон

Військовий має подати відповідний рапорт через своє командування, зазначивши причину та мету поїздки, а також надати необхідні документи, що підтверджують ці обставини.

Такий рапорт розглядається командуванням, яке перевіряє обґрунтованість виїзду та вирішує, чи може бути наданий дозвіл. У разі позитивного рішення, військовослужбовець отримує офіційний дозвіл на виїзд, який необхідно мати при собі під час перетину кордону.

Яка відповідальність за порушення правил виїзду за кордон

Військові, які порушують правила виїзду за кордон без належного дозволу, несуть відповідальність, встановлену законодавством.

«Це може бути дисциплінарне стягнення, таке як пониження у званні, позбавлення службових повноважень, або навіть кримінальна відповідальність у випадку порушень, які можуть загрожувати національній безпеці», – йдеться у повідомленні.

Раніше адвокатка Адвокатського бюро «Івана Хомича» Олена Воронкова розповіла, чи можуть українські студенти до 25 років повернутися за кордон на навчання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі