Виїзд за кордон 2024: що змінилося у правилах перетину кордону

Поділитися
Виїзд за кордон 2024: що змінилося у правилах перетину кордону © Мінінфраструктури України
Юристи відповіли на популярні питання.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, в Україні змінилися правила перетину кордону. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, що змінилося під час дії воєнного стану та відповіли на популярні питання.

Чи потрібна згода батька на виїзд з дитиною за кордон

Ні. Відповідно до абз. 13 п. 2-3 Правил перетинання державного кордону України виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Тобто, запроваджені у 2022 р. правила змін на сьогоднішній день не зазнали.

На практиці, за такої можливості, юристи радять отримувати посвідчену нотаріально або органом опіки і піклування згоду другого з батьків не для перетину кордону, а тому що національне законодавство окремих країн вимагає того для влаштування у школу, садочок тощо.

Чи можуть багатодітні батьки виїжджати за кордон

Чоловіки, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей, мають право перетинати державний кордон.

На практиці частково склалася ситуація, що у багатодітних чоловіків вимагають документи з ТЦК та СП про те, що вони оформили відстрочку. Водночас Правила перетинання державного кордону такої вимоги не містять.

Чи має право перетинати кордон чоловік, якому виповнилося 60 років

Так, чоловіки, яким виповнилося 60 років, мають право перетинати кордон. Правила перетинання державного кордону містять обмеження лише стосовно осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Дозвіл ТЦК та СП їм мати не потрібно. Такому чоловіку достатньо мати при собі лиш «закордонний» паспорт.

Чи може 22-річний брат-студент супроводжувати свою малолітню сестру за кордон

Ні. Не зважаючи на те, що студенти мають право на відстрочку від призову під час мобілізації, такі чоловіки не можуть перетинати кордон, якщо в них нема інших підстав, які надають їм таке право (наприклад, інвалідність).

Чи може 16-річна школярка поїхати за кордон сама

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.313 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Однак, якщо українські прикордонники без проблем випускають таких дітей за кордон, то на практиці може бути проблема з тією країною, куди дитина прямує. Законодавство багатьох європейських країн передбачає дозвіл на в'їзд без супроводу лише для повнолітніх осіб. Тому, в кожному конкретному випадку юристи рекомендують цікавитись правилами країни, подорож до якої плануєте.

Нагадаємо, хто з чоловіків може виїхати з країни під час воєнного стану. Це питання регулює постанова Кабінету Міністрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі