Як повідомляє прес-служба МЗС України, протягом 1-2 жовтня 2016 року бойовики тричі порушили режим тиші" в районі Станиці Луганської, використовуючи гранатомети, зенітні системи та стрілецьку зброю. У той же час, 30 вересня бойовики здійснили прицільний обстріл позицій ВСУ у Петровського.
"Таким чином, протягом семи днів (23, 24, 26, 27, 28 вересня, а також першого і другого жовтня 2016 року) в районі н. п. Станиця Луганська та однієї доби в районі н. п. Петровське російськими окупаційними військами порушуються вимоги пп. 2 і 6 Рамкового рішення щодо виконання повного режиму припинення вогню на узгоджених ділянках розведення в районі населених пунктів Станиця Луганська та Петровське", – вказується в повідомленні міністерства.
Разом з тим, у відомстві повідомили, що умови для розведення сил і засобів були повністю дотримані на ділянці біля н.п. Золоте. Розведення сторін на даній ділянці успішно завершилося 1 жовтня.
В той же час, сьогодні, 3 жовтня спікер штабу АТО Іван Ареф'єв повідомив, що відвід сил і засобів Збройних сил України і збройних формувань російсько-терористичних військ в "зоні безпеки" у Петровського Донецької області був зірваний з вини бойовиків.
"О 15.00 в районі Петровського військовослужбовці ЗСУ перебували у повній готовності до відведення. На місці були присутні представники СММ ОБСЄ, української сторони СЦКК, командування маріупольського напрямку. Рівно о 15.00 противник запустив БПЛА, українська сторона ніяких безпілотників не запускала. О 16.00 розпочався обстріл сил АТО з АГС і стрілецької зброї. Таким чином відведення сил і засобів зірване з вини російських окупаційних військ", – цитує коментар спікера "Інтерфакс-Україна".
Нагадаємо, в ході засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі 21 вересня було підписано рамкове рішення про розведення сил та засобів ЗСУ і бойовиків ОРДЛО на лінії розмежування в зоні АТО.
Розведення заплановано тільки на трьох ділянках лінії розмежування з чітко визначеними координатами. У той же час, Київ розраховує на те, що в ході його імплементації будуть відпрацьовані підходи з розведення сторін уздовж всієї лінії розмежування.
Згідно з підписаним контактною групою документом, обов'язковою умовою для початку розведення сил ЗСУ та бойовиків ОРДЛО в зоні проведення антитерористичної операції є семиденний режим "повній тиші".