Відстрочка від призову по догляду за людиною з інвалідністю: хто може отримати

Поділитися
Відстрочка від призову по догляду за людиною з інвалідністю: хто може отримати © freepik/freepik
Роз'яснення дали юристи.  

Через повномасштабну агресію Росії, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Але деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку від мобілізації. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, хто може оформити відстрочку по догляду за інвалідом.

Хто може здійснювати постійний догляд за людиною з інвалідністю

Юристи пояснили, що вичерпний перелік підстав для відстрочки від мобілізації передбачений статтею 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» № 560.

Якщо іде мова про звичайних фізичних осіб, то вони можуть здійснювати постійний догляд лише на непрофесійній основі, при цьому проходити навчання їм не потрібно, а також не обов’язково дотримуватись державних стандартів соціальних послуг.

Так, постійно доглядати вони можуть осіб членів своєї сім’ї, які спільно проживають та є:

  • особами з інвалідністю I групи (крім тих, хто потребує допомоги внаслідок психічного розладу);
  • дітьми з інвалідністю;
  • особами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та обслуговувати себе;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Юристи пояснили, що необхідність здійснення постійного догляду в кожному конкретному випадку визначає МСЕК або ж ЛКК. Якщо за їх висновком особа потребує постійного догляду, то в такому випадку можна оформляти соціальну послугу із постійного догляду.

Як отримати відстрочку по догляду за особою з інвалідністю

Експерти зауважили, що відповідно до законодавства, в Україні передбачена відстрочка для людей, які доглядають за особою, що має інвалідність.

«Якщо військовозобов’язаний здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю та спільно з ним проживає, а також має усі підтверджуючі документи про це, то він може отримати відстрочку від мобілізації. Така відстрочка через догляд за інвалідом не надається автоматично», – йдеться у повідомленні.

Щоб отримати відстрочку, військовозобов’язаний, який здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю має звернутись до ТЦК та СП, де він перебуває на обліку, із заявою про надання йому відстрочки. До заяви потрібно додати документи, які підтверджують здійснення постійного догляду.

Раніше ми писали, чи може оформити відстрочку військовозобов'язаний, який перебуває за кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі