Через війну, яку розв'язала РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні прийняли закон про мобілізацію. Адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко розповіла виданню «РБК-Україна», хто не зможе отримати право на відстрочку.
Аніщенко пояснила, що з ухваленням нового закону про мобілізацію 18 травня 2024 року, звузилося коло осіб, які можуть претендувати на отримання відстрочки.
Вона додала, що зможуть мобілізувати деяких студентів. Наразі відстрочку можуть надати тільки тим студентам, які навчаються на денній або дуальній формі, а також отримувачам вищого за попередній рівня освіти. Це означає, що друга або третя вища освіта, а також заочна форма навчання більше не зможе надати право на отримання відстрочки.
За словами експертки, через зниження призовного віку позбудуться права на відстрочку чоловіки віком 25 і 26 років.
«Також багатодітні батьки втратять відстрочку, якщо мають заборгованість по аліментах: ТЦК отримають доступ до реєстру боржників. Втратять право на відстрочку ті, хто здійснює догляд за батьками дружини з 1 або 2 групами інвалідності. Залишили право на відстрочку, якщо чоловік доглядає за своїми рідними батьками з інвалідністю», – сказала вона.
Аніщенко додала, що також у новому законі змінилися правила відстрочки для родичів тих, хто загинув під час оборони України у війні. Зокрема, прибрали пункт про те, що відстрочку отримає неповнорідний брат загиблого. Водночас право на відстрочку зберігається, якщо це рідний брат.
Нагадаємо, що раніше у Міністерстві оборони України анонсували можливість рекрутингу до лав ЗСУ у мобільному застосунку «Резерв+».