Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Навесні в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Він зобов’язав усіх військовозобов’язаних оновити свої дані до 16 липня. Адвокатка Марина Бекало на порталі b2bconsult розповіла, чи може оновити дані чоловік, який це не зробив вчасно, та оформити відстрочку.
Бекало пояснила, що військово-облікові дані можна оновити як через мобільний застосунок «Резерв+», так і безпосередньо ТЦК та СП під час розгляду заяви на відстрочку. Вона наголосила, що військово-лікарська комісія (ВЛК) не розгляне заяву на відстрочку, оскільки ТЦК не має підстав направляти.
«Проте, ТЦК та СП як показує практика, не дотримується цього правила. І починаються «качелі» поки не пройдена ВЛК ми не розглянемо заяву і т.д. І процес затягується», – сказала вона.
Юристка в цьому випадку рекомендує такий алгоритм дій: для прискорення прийняття рішення ТЦК та СП, у кого право на відстрочку є безспірним, одночасно із розглядом заяви на відстрочку виконати вимоги правил військового обліку: оновити персональні дані, пройти ВЛК.
«В такому випадку процес отримання відстрочки та внесення відомостей в «Оберіг» значно прискорюється», – наголосила експертка.
Бекало додала, що в такій ситуації головне аби заява на відстрочку з документами була зареєстрована в ТЦК та СП, та вже коли буде пройдена ВЛК, принципово ніяк не вливає на особу, яка має право на відстрочку.
«А вже далі в якій послідовності буде пройдена ВЛК та розглянута заява на відстрочку, глобально не має особливого значення», – резюмувала вона.
Нагадаємо, чи потрібно чоловіку, який вже оновив дані, оновлювати їх повторно після 25 років.