Відсрочка від мобілізації через інвалідність родичів: в якому випадку може отримати

Поділитися
Відсрочка від мобілізації через інвалідність родичів: в якому випадку може отримати © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Роз'яснення дав адвокат.

Через військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Адвокат Ростислав Кравець прокоментував на власному YouTube-каналі ухвалені зміни до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які стосуються зобов'язання утримувати родичів з інвалідністю та пояснив, чи матимуть військовозобов'язані право на відстрочку у такому випадку.

Він зазначив, що документ вже підписаний президентом України та набув чинності.

Кравець наголосив, що військовозобов'язаний не матиме право на відстрочку, якщо він має родичів з інвалідністю, коли є інші особи, які за законом зобов'язані їх утримувати.

«Що ж у нас говорить цей закон? Усі ці обов'язки у нас прописані у Сімейному кодексі. Не треба плутати обов'язки й права», – сказав він.

Адвокат пояснив, що у Сімейному кодексі є декілька статей, наприклад, глава 9 «Права та обов'язки подружжя по утриманню». У всіх цих статтях право на утримання має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.

«У статтях Сімейного Кодексу зазначено, що обов'язок утримання є лише у разі необхідності та матеріальної спроможності особи утримувати особу з інвалідністю. Це стосується й онуків, це стосується й взаємних обов'язків і подружжя, й дітей», – додав він.

Кравець зазначив, що не можна плутати право та обов'язок: обов'язок виникає лише за рішенням суду.

«Якщо такого рішення суду немає у вас, то, відповідно, й зобов'язати вас ніхто не може. Тому навіть якщо ви маєте двох військовозобов'язаних синів, то обидва з цих синів мають право на відстрочку від мобілізації у разі, якщо у батьків чи у дружини є інвалідність», – пояснив він.

За словами адвоката, що таких змін не внесено до «Закону про обов'язок та військову службу» (ст. 26).

«Саме наявність батьків з інвалідністю І та II групи та дружини  є підставою для звільнення від служби. Тому в принципі жодного сенсу у цих змінах немає», – резюмував він.

Раніше ми писали, що Верховна Рада проголосувала за зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі