Процес відновлення інфраструктури спустошеного війною Донбасу сильно ускладнюється дуже великою щільністю мінування територій конфлікту та повсюдними епізодами порушення перемир'я, повідомляє спеціальний представник ОБСЄ у складі контактної групи по реалізації Мінських домовленостей Мартін Сайдик.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, відповідну заяву Сайдик зробив у Мінську, в ході спілкування з журналістами. За його словами, зараз контактну групу, крім цих проблем, турбує практика плати за воду в окремих районах Донецької і Луганської областей, припинення роботи єдиної системи управління залізничним сполученням та введення митних зборів на вивезення вугілля.
Представник ОБСЄ також зазначив, що розмінування територій конфлікту зіткнулось зі складнощами. Фіксуються факти закладки нових мін та повторне руйнування деяких з відновлених раніше об'єктів.
Проблема розмінування територій бойових дій на Сході України становить серйозну загрозу відновленню стабільності на Донбасі. 5 лютого в Україні завершила роботу Технічна місія ООН по розмінуванню, яка прибула до країни на запрошення українського уряду. Команда Місії підтвердила, що міни-пастки і снаряди, що не розірвалися, справляють істотний вплив на ситуацію в зоні АТО і піддають небезпеки цивільне населення.
6-го січня представник України в гуманітарній підгрупі Контактної групи, народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що розмінування територій в Донбасі планується почати навесні 2016 року, коли будуть дозволяти погодні умови.
11 березня Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Олександр Хуг оголосив план розмінування 12-ти зон на Донбасі вже до кінця березня.