Відновлення розвідки і контрснайперської боротьби: Рахманін назвав умови мінімізації втрат ЗСУ

Поділитися
Відновлення розвідки і контрснайперської боротьби: Рахманін назвав умови мінімізації втрат ЗСУ Для українських снайперів є робота в зоні ООС © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Депутат висловив надію, що РНБО, що переключилася на боротьбу з контрабандою, знайде час, щоб оцінити ситуацію в зоні ООС.

Збройні сили України зазнали втрат у Донбасі від ворожого снайперського вогню. Це є наслідком, в тому числі, умов повного і всеосяжного перемир'я, що поставили Об'єднані сили в уразливе становище, вважає член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від партії «Голос» Сергій Рахманін.

«Режим припинення вогню, на який ми «підписалися» влітку минулого року, зокрема, передбачає заборону на розвідувальні дії, застосування БПЛА, снайперської/контрснайперської роботи тощо.... А найчутливіші наші втрати останнім часом - як раз через безкарний снайперський вогонь противника», - написав депутат у Facebook увечері в п'ятницю, 2 квітня.

Рахманін зазначив, що суворо цих обмеження  українські військові не дотримуються, адже «було б повним безумством залишатися сліпими, глухими і безпорадними особливо перед можливим загостренням». До того ж російсько-окупаційні формування ці заборони відверто ігнорують.

Однак військові не можуть не озиратися на Офіс президента, який умови перемир'я погодив. І Банкова продовжує наполягати на дотриманні умов перемир'я, незважаючи на посилення ворожих обстрілів.

Такий стан справ Рахманін вважає неправильним і наполягає на наступних заходах:

  • зняття обмежень на ведення розвідки і її посилення;
  • відновлення повноцінної контрснайперской роботи.

Депутат висловив надію, що Рада національної оборони все ж зверне увагу на ситуацію в зоні бойових дій.

«Є надія, що РНБОУ на своєму засіданні належним чином оцінить наявні загрози і відпрацює адекватні засоби відсічі. Зрадники, телеканали, Конституційний суд і видобувні компанії - речі нескінченно захоплюючі, але є більш насущні загрози нацбезпеки», - підсумував Рахманін.

З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».

За час перемир'я в зоні ООС загинули 29 українських військових, понад 60 бійців було поранено.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.

Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі