Більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю, свідчать дані опитування Соціологічної групою "Рейтинг".
Як зазначають соціологи, у порівнянні з 2014 роком практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об'єднання церков, в той же час в півтора рази зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом з тим, зросла кількість тих, хто не має чіткої позиції в цьому питанні.
Найбільшу підтримку створення єдиної помісної церкви має в середовищі представників Української греко-католицької церкви (66%) і Української православної церкви (Київський патріархат) - 61%. Серед пастви Української православної церкви Московського патріархату більше противників цієї ідеї (42%), ніж прихильників (23%). У той же час 36% представників УПЦ МП або байдужі до цього питання, або ж вони не мають на нього відповіді. Серед інших категорій віруючих переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.
Об'єднання церков має найбільшу підтримку на Заході (61%). У Центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На півдні за створення єдиної церкви 24%, проти - 25%, інші - або байдужі (33%) або ж вагаються з відповіддю (19%). На Сході ця ідея користується підтримкою у 11% опитаних, проти неї 20%. 40% не змогли дати відповідь, 29% - висловили байдужість.
Дві третини тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.
Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" серед 8-16 липня 2017 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності: не більше 2,2%.
У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Рада просить патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви.