Відносна більшість українців підтримала заборону колорадській стрічки

Поділитися
Відносна більшість українців підтримала заборону колорадській стрічки Українці в цілому підтримали штрафи на колорадів © Фото: Держприкордонслужба України
За публічну демонстрацію символу російської агресії в Україні ввели штрафи. Молодь підтримує, люди старшого віку – не завжди.

Майже половина громадян (45%) підтримують заборону "георгіївської стрічки в Україні, 38% - не підтримують, 17% - не визначилися, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

За даними опитування, найбільше підтримують заборону на Заході України, люди молодого і середнього віку.

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 22-31 травня 2017 року серед 3000 респондентів. Статистична похибка не перевищує 1,8%.

Соціологічна група "Рейтинг"

Закон про заборону колорадській стрічки був прийнятий Радою 16 травня. Згідно з законом, в Україні тепер штрафуватимуть на 850-2550 грн за показ георгіївської (гвардійської) стрічки під час масових заходів (мирних зібрань), зображення на плакатах, наліпках, листівках, носіння на одязі, речах, кріплення на автомобілях, використання в сучасних творах мистецтва, використання засобами масової інформації тощо.

Повторне порушення передбачає штраф 2550-5100 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, під час Другої світової війни 1939-1945 років "георгіївська стрічка" вживалася російськими парамілітарними організаціями, що підтримували Нацистську Німеччину у боротьбі проти Радянського Союзу. Зокрема, була присутня серед нагород вояків Російської Визвольної Армії (під проводом генерала Власова), Комітету визволення народів Росії та Козачого Стану.

Стрічка була реанімована на Росії у 2005 році після перемоги Помаранчевої революції та провалу планів взяття під повний контроль України. Георгіївську стрічку намагались протиставити помаранчевій символіці та утвердити як символ "русского мира". Сьогодні стрічка активно використовується на Сході країни бойовиками для розпізнавання "свій-чужий".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі