Відмова від повістки: яка відповідальність загрожує

Поділитися
Відмова від повістки: яка відповідальність загрожує © Віктор Назаров/Telegram
Роз'яснення дали юристи.

В Україні триває воєнний стан та оголошена загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, яке покарання може загрожувати військовозобов'язаному, якщо він відмовиться від повістки.

Що може бути, якщо відмовитись від повістки

Юристи пояснили, що якщо військовозобов'язаний не оновив дані, то він не має підстав для відмови від отримання повістки.

«Така відмова від повістки трактується як порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію. У випадку відмови військовозобов’язаного від повістки такий факт однозначно фіксується з боку представників ТЦК та СП», – йдеться у повідомленні.

Експерти зазначили, що у такому випадку складається відповідний акт про відмову від повістки. У такому акті військовозобов’язаний може зазначити причини відмови від повістки та підписатись.

Якщо ж військовозобов’язаний відмовляється також підписувати акт та не бажає зазначати у ньому будь-що, то такий акт підписується свідками відмови від отримання повістки.

«Саме акт про відмову від повістки є підтвердженням такої відмови та підставою для того, щоб настали нижчеописані наслідки, які повʼязані з відмовою від повістки», – пояснили юристи.

За відмову від повістки військовозобов'язаного можуть притягти до адміністративної відповідальності. Покарання за такі дії може складати від 17 000 грн до 25 500 грн.

Які можуть бути наслідки за відмову від повістки

Наслідки відмови від повістки залежать від виду повістки, від якої відмовляється військовозобов’язаний.

Відмова від повістки на оновлення військово-облікових даних тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Аналогічна адміністративна відповідальність настає також у випадку отримання та ігнорування такої повістки.

«Кількість відмов від повісток на оновлення військово-облікових даних не означає перехід від адміністративної до кримінальної відповідальності. За відмову від повістки про оновлення військово-облікових даних може наставати лише адміністративна відповідальність», – йдеться у повідомленні.

Юристи додали, що якщо військовозобов'язаний відмовився від проходження ВВК або від мобілізаційного розпорядження (бойової повістки), то за таку відмову настає кримінальна відповідальність.

«Дії із відмови від мобілізаційного розпорядження можуть трактуватись як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову під час мобілізації», – резюмували експерти.

Нагадаємо, хто з жінок має стати на військовий облік та що змінилося для них з 1 вересня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі