Відключення світла: як треба одягатися на вулицю ввечері

Поділитися
Відключення світла: як треба одягатися на вулицю ввечері © Getty Images
Для безпечного пересування одяг повинен мати світлоповертальні елементи.

Через військову агресію РФ та ракетні обстріли в Україні пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури. У багатьох містах в цілях економії електроенергії відключене вуличне освітлення. Через це водіям не завжди добре видно пішоходів на вулиці. Фахівці Dovidka.info розповіли, що краще одягати на вулицю у темний час доби.

Який одяг слід обирати, якщо вулиці у місті не освітлюються

Фахівці радять дали декілька корисних порад:

  • Обирати речі світлого кольору – так легше помітити людину на дорозі. Людей у чорному майже не видно, коли немає вуличного освітлення. Не обов’язково надягати все біле. Світлим має бути половина одягу (куртка або штани)
  • Купити світлоповертальні елементи одягу – це може бути браслет, стрічка на руку чи рюкзак, наклейка або жилет. Наклейку або стрічку на руку можна придбати за 50 гривень. Жилети коштують 100-300 гривень. Так пішохід буде помітним для водія. За статистикою, світловідбивачі зменшують ризик наїзду авто в шість разів.
  • Подбати про домашніх улюбленців – придбати для тварин нашийник, що світиться або одежину зі світлоповертальними елементами.

Як треба носити світлоповертальні елементи

Є декілька рекомендацій щодо носіння світлоповертальних елементів:

  • розміщувати їх на рівні зору водія;
  • найкраще помітні елементи розміром понад 15 кв. см;
  • найкраще помітний колір світловідбивача – жовтий;
  • прикраси-світловідбивачі, нашивки або брелоки на сумках і рюкзаках краще вішати з боку руху автомобіля стосовно вас або з обох боків;
  • світловідбивних елементів на одязі дітей має бути багато. Розташовуйте їх на рівні голови, корпусу і рук дитини – через менший зріст діти менш помітні на дорогах.

Раніше, у ДТЕК повідомили, що найближчим часом про скасовування стабілізаційних відключень не йдеться, оскільки на даному етапі вони особливо важливі і дозволяють відремонтувати пошкоджені ділянки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі