Відбудова зруйнованого окупантами Черніговаа триватиме щонайменше чотири роки, вважає міський голова Владислав Атрошенко. Зараз міська влада систематизує дані про руйнування, процес займе від двох тижнів.
«На відновлення Чернігова знадобиться чотири роки, якщо працювати швидко і мати повний обсяг коштів. Будівництво – три роки, рік – проєкти», - цитує мера «Укрінформ».
Атрошенко визнає: озвучені ним терміни є оптимальними, а реальні можуть виявитися більшими, наприклад, з технічних причин – в Україні зараз немає технологій демонтажу пошкоджених «потужних бетонних будинків» в оточенні інших багатоповерхівок.
Мер міста також наголосив на важливості належного документування шкоди, завданої цивільній інфраструктурі – лікарням, школам, житловим будинкам тощо. Для цього він пропонує залучити міжнародно визнаних експертів. Це дозволить вимагати від Росії компенсації у міжнародних судах.
За словами міського голови, оцінити масштаби руйнувань можна й за кількістю ящиків від снарядів, знайдених у зачищених від окупантів передмістях.
«Це тисячі снарядів калібру 152, тисячі мін 120-го калібру. Це принесло значні руйнації приватного житла. Найбільше постраждало в усіх напрямках передмістя. У Чернігові значні ушкодження є у сотень багатоповерхівок», - додав він.
Серйозних ушкоджень зазнали приблизно 150 багатоповерхівок, пошкоджені комунікації, дроти на поверхні знищені на майже 70-100%.
«Немає людей, щоб усе це порахувати, дуже великий обсяг роботи. Збитки величезні – на десятки мільярдів гривень. Тільки щоб перебудувати ТЕЦ треба близько 200-300 млн євро», - пояснює Атрошенко.
Кожний будинок, поруч з яким влучила велика авіаційна бомба, зазнав руйнівного впливу на рівні 10-бального землетрусу. Відтак, доведеться вивчати несучі спроможності всіх бетонних конструкцій тощо. Також доведеться оцінювати стан підземних комунікацій.