Від Зеленського вимагають не допустити створення Консультативної ради в Мінську: звернення

Поділитися
Від Зеленського вимагають не допустити створення Консультативної ради в Мінську: звернення © Телеканал ATR
Звернення опублікувала колишня народна депутатка Ганна Гопко.

Колишня народна депутатка Ганна Гопко опублікувала у Facebook "Відкрите звернення до Українського народу у зв'язку з відмовою української влади від захисту суверенітету і територіальної цілісності України в умовах російської агресії". Зокрема, звернення адресоване й президенту Володимиру Зеленському та стосується планів Тристоронньої контактної групи в Мінську створити так звану Консультативну раду, до якої на рівних правах з Україною увійдуть представники ОРДЛО.

Росії ж у раді відвели роль "спостерігача-гаранта". Держава-агресор увійде в склад вказаного органу на тих самих правах, що й представники ОБСЄ, Німеччини та Франції.

"Тим самим, всупереч актам законодавства України, таким як Закон України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", та відступаючи від змісту Звернення Верховної Ради України від 27 січня 2015 року й Заяви Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року влада України визнає сьогодні намір відмовитися від вимог до Російської Федерації як до держави, що окупує та як до держави-агресора та погоджується на взаємодію з представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях як нібито з окремими політичними суб'єктами, нібито носіями владних повноважень", - йдеться у зверненні.

Вказано, що створення ради у такому вигляді призведе до політичного та юридичного визнання російської агресії та окупації ОРДЛО "внутрішнім конфліктом на Сході України". Таке визнання прямо сприятиме скасуванню санкцій, запроваджених різними країнами світу.

У зверненні також вказано, що таке визнання:

- призведе до перекладання відповідальності за людські та матеріальні втрати під час російської агресії з Російської Федерації на Україну;

- прямо сприятиме ухиленню від відповідальності осіб, які вчинили воєнні злочини, злочини проти людяності, проти Українського народу та світових засад гуманності;

- призведе до руйнації позиції України, та українських жертв у справах в Міжнародному кримінальному суді, Міжнародному суді ООН, Європейському суді з прав людини, закордонних арбітражах у справах, пов'язаних із російською агресією;

- становить фактичну відмову України від ефективної стратегії деокупації Криму та згортання перспектив європейської та євроатлантичної інтеграції.

"У свою чергу згортання санкцій та послаблення правового тиску на Російську Федерацію неминуче призведе до полегшення розвідувально-підривної діяльності Російської Федерації в Україні ескалації російської агресії та до захоплення державою-агресором нових територій України. Це поставить Український народ на межу свого існування як єдиної цілісної спільноти. Жодних об'єктивних підстав та ситуації крайньої необхідності для влади України вчинювати вищевказані дії не існує. При цьому керівництво України добре усвідомлює катастрофічні перспективи власних діянь проти життєвих інтересів Українського народу", - йдеться у зверненні

Від президента Володимира Зеленського вимагають "миттєво зупинити відповідні діяння проти життєвих інтересів Українського народу та притягти їх організаторів та посібників до ефективної відповідальності, політичної та кримінальної".

"Ми звертаємося до усіх небайдужих політичних сил та суспільних осередків з пропозицією невідкладно об'єднатися перед обличчям смертельної загрози, що виникла перед усім Українським народом та не дати державі Україна стати на шлях самознищення. Кожен має обрати свій шлях спротиву зовнішньому та внутрішньому ворогові у цій критичний час", - йдеться у зверненні.

Під зверненням підписалися члени "Мережі захисту національних інтересів "АНТС", Центр глобалістики "Стратегія XXI", а також журналісти та культурні діячі.

Читайте також: "Здача національних інтересів": українські державні діячі про Мінські угоди

Зазначимо, що народні депутати "Слуги народу" також звернулися до президента Зеленського та виступили проти створення Консультативної ради в ТКГ у такому форматі.

ZN.UA отримало протокол засідання в Мінську, під час якого представники ТКГ вирішили створити Консультативну раду. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта". У протоколі засідання йдеться про те, що основним завданням Консультативної Ради є "проведення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєкту політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту згідно з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України".

Як зазначила оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна, рівний статус України та представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Однак за версією голови Офісу президента Андрія Єрмака, у цій ситуації мова нібито "не йде про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі