Від чого залежать ваші шанси вижити в розпал епідемії – розповідає експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Від чого залежать ваші шанси вижити в розпал епідемії – розповідає експерт Відсоток тих, що вижили залежить від кількості проведених тестів © Командування Медичних сил ЗСУ
При масовому тестуванні збільшується відсоток тих, хто видужав.

Зміна відсотка живих і померлих серед всіх, хто закінчив свою боротьбу з коронавірусом прямо залежить від того, скільки тестів на COVID-19 провели в країні. Чим їх більше – тим вище відсоток тих, хто одужав. Про це ZN.UA розповів заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Сергій Кораблін.

"Залежність досить проста: чим вище щільність тестування, тим реальніше шанс залишитися живим. А саме - при зростанні кількості тестів з 1 тисячі до 20 тисяч (на мільйон мешканців) середній відсоток одужання збільшується з 70 до 90%. І навпаки, чим менше проводиться тестів і нижче розуміння реальних загроз від зараження, тим вище ймовірність летального результату. Так, у країнах з високим рівнем розвитку промислових і медичних технологій вона становить 10% і менше, а в країнах, подібних до України (700 тестів на мільйон жителів), - наближається до 40%", - розповів Кораблін.

За його словами, це припущення підтверджує статистика Кореї, Німеччини та Ізраїлю з летальністю менш як 10%. Як, втім, і України, де кількість проведених тестів залишається одним із найменших в Європі.

"Згідно з останніми даними (12 квітня) в результаті захворювання коронавірусом 89 українців одужали, а 83 - ні. Відсоток втрат очевидний. З часом він, мабуть, буде знижуватися", - заявив експерт.

За станом на вівторок, 14 квітня, у світі зафіксовано 1 921 369 випадків зараження COVID-19. 457 тисяч людей змогли подолати хворобу і майже 120 тисяч - померли від ускладнень.

Число заражених коронавірусом в Україні досягло 3372, за добу діагностували зараження ще у 270 українців. За час епідемії від коронавірусу в Україні померли 98 людей.

У МОЗ повідомили про те, що медична система України має межу в 3,5 тисячі інфікованих. Таке число хворих дозволить системі охорони здоров'я боротися з коронавірусом без шкоди лікування інших ургентних станів.

Як повідомлялося, пік епідемії коронавірусу в Україні очікувався 14-15 квітня. При цьому, за словами Ляшка, Україну може минути масштабне поширення коронавірусу.

Детальніше про те, як буде поширюватися епідемія COVID-19 в Україні - читайте у статті Сергія Корабліна "Коронавірусна арифметика".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі