Виборцям без прописки дозволили голосувати на виборах

Поділитися
Виборцям без прописки дозволили голосувати на виборах Тепер можна проголосувати навіть без прописки
Раніше за відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах

Центральна виборча комісія України дозволила виборцям без прописки голосувати на виборах, таке рішення дозволить брати участь у виборах ще понад 1 млн виборців.

"Велика кількість громадян України (більше 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Йдеться про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться і особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить - вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК за власною ініціативою вирішив врегулювати це питання", - йдеться в повідомленні пресслужби ЦВК.

Раніше за відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах, а тепер проголосувати можна буде і на загальнодержавному, і на місцевих виборах - за місцем фактичного проживання.

Для цього необхідно буде звернутися із заявою до органу ведення Держреєстру виборців в період між виборами або в перші п'ять днів виборчого процесу. Водночас визначений за місцем фактичного проживання виборчу адресу не можна буде змінити протягом пів року.

Читайте також: "Залишайтеся вдома": військові ЗСУ записали відеозвернення до українців

Раніше повідомлялося, що місцеві вибори заплановані на осінь 2020 року. Восени також будуть відразу проходити вибори мерів, обласної та районної рад, а також вибори в територіальну громаду, відповідно виборцю необхідно необхідно буде поставити 4-5 галочок в бюлетені.

Як писало ZN.UA в Україні паралельно із завершенням першого етапу децентралізації парламент також готує жорстку партизацію місцевих виборів, пише в своїй статті для ZN.UA Інна Ведернікова. Зокрема, в парламенті зараз ведуться переговори щодо змін у Виборчий кодекс, які знизять бар'єр для громад нижчого рівня, коли мажоритарка залишиться тільки у дрібних громадах з населенням до 10-15 тисяч чоловік.

Які права отримав Кабмін в результаті прийняття закону, що дозволяє закінчити процес об'єднання громад? Скільки буде громад в Україні? Яка буде їх конфігурація? Що переможе - логіка чи хаос? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в матеріалі Інни Ведернікової "Хвацько покраємо країну на квадратики" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі