18 червня депутати Верховної Ради проголосували за звільнення Валентина Наливайченка з посади голови СБУ.
Проект постанови №2110а про звільнення Валентина Наливайченка був внесений в Раду Президентом України. За нього проголосували 248 депутатів, у тому числі Блок Порошенко - 104 голоси "за", Народний фронт - 69, Самопоміч - 23, Відродження - 1, Воля народу - 17, "Батьківщина" - 13, Позафракційні - 21. Депутати від Опозиційного Блоку і від Радикальної партії Ляшка за цю постанову не дали жодного голосу.
Напередодні президент Порошенко провів консультації з лідерами фракцій коаліції у Верховній Раді. Як заявив після цього голова фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко, на нараді називалися кілька кандидатів на посаду глави СБУ. За наявною інформацією, Порошенко запропонував Наливайченко очолити Службу зовнішньої розвідки.
Скандал у ЗМІ навколо фігури Наливайченко спалахнув після того, як 12 червня глава СБУ звинуватив одного з колишніх замгенпрокуроров в "кришуванні" махінацій і володіння компанією "БРСМ-Нафта". Після цього ГПУ Наливайченка викликала на допит в той день, коли він повинен був летіти до США для подання доказів російської агресії в Україні. Адміністрація президента заборонила чолі СБУ залишати Україну. Після цього Наливайченко заявив, що хтось намагається приховати ці докази і через повістку до Генпрокуратури "закрити рот" СБУ.
У свою чергу, як заявив народний депутат Сергій Лещенко, за його інформацією, Наливайченко через вкидання інформаційної бомби хотів захистити себе від відставки. За словами Лещенка, Наливайченко - ставленик олігарха Дмитра Фірташа. І посаду глави СБУ він використовував для зведення рахунків з конкурентами Фірташа.
Напередодні голосування Наливайченко заявив, що звинувачення на його адресу про нібито причетність до махінацій і схемами компанії "Росукренерго" були спростовані ще в 2009 році.
Валентин Наливайченко очолював СБУ з грудня 2006 року до березня 2010 року і з лютого 2014 року. Народний депутат України VII скликання, пройшов у Раду за списком партії УДАР.