Великодній обмін не буде обміном "усіх на усіх" – Резніков

Поділитися
Великодній обмін не буде обміном Україна чекає підтвердження обміну кожен день, але росіяни ще не передали списки ОБСЄ
Учасники ТКГ погодили дату обміну, але Кремль ще не надав остаточні списки.

Росія ще не надала письмове підтвердження готовності провести запланований обмін утримуваними особами, повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олексій Резніков. Він нагадав, що на консультаціях Тристоронньої контактної групи 8 квітня сторони домовилися провести обмін не пізніше Великодня, а також констатував, що майбутній обмін не буде відповідати формату "всіх на всіх".

"Принципово в середу... ми домовилися, прозвучала дата – не пізніше 17 квітня. Щоб до Великодня, щоб у ці свята наші люди могли зустріти на підконтрольній території Україні... Ми очікуємо остаточно підтвердження від російської сторони, точної кількості і точних прізвищ, які вони готові включити в обмін", - розповів Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24" у п'ятницю, 10 квітня.

За словами міністра, Україна кожен день чекає підтвердження, що РФ повинна передати спецпредставниці ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау.

"Але сьогодні зрозуміло, "всіх на всіх" не буде. Буде певна кількість людей, і я б не хотів навіть зараз називати ні прізвища, ні цифри, тому що вони змінюються щомиті, щохвилини, щодня", - підсумував Резніков.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

29 грудня на КПВВ "Майорське" відбувся обмін утримуваними особами між Україною і підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР".

З окупованої території повернулися 76 людей: четверо зі"списку на обмін" вирішили залишитися з родинами в ОРДЛО. Серед звільнених українців: 12 бійців ЗСУ і 64 цивільних заручники.

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

Докладніше про стратегію Козака щодо України і про те, чого чекати нашій країні від відставки Суркова, читайте в матеріалах Валерія Кравченка "Кремлівська пастка" і Сергія Немирича "Однією ногою за дверима".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі