10 квітня у християн східного обряду розпочався Страсний тиждень – це останній тиждень перед Великоднем, час підготовки до свята, кожен день якого має особливе значення та традиції. У Великий вівторок віруючі згадують про викриття Ісусом фарисеїв та притчі, які він виголосив у Єрусалимському храмі.
З кожним з днів Страсного тижня пов'язані народні традиції та заборони, яким наші предки намагалися слідувати з давніх часів.
Що прийнято робити у Великий вівторок
Цього дня, як і в інші дні Великого тижня, віруючі згадують про земний шлях Христа, читають Євангеліє та моляться.
Цього дня у селах зазвичай збирають лляне та конопляне насіння та товчуть його у ступці, а потім змішують з водою, добуваючи сочене молоко. Цим молоком напувають свійських тварин, щоб захистити їх від хвороб. Вважається, що якщо тварина відмовляється пити молоко, вона вже хвора чи зачарована.
Вважається, що у Великий вівторок необхідно робити добрі вчинки і не відмовляти у допомозі тим, хто її потребує.
У свято було прийнято завершувати прання та штопку одягу для свята. Крім того, обирали скатертину, якою застелятимуть святковий стіл.
У народі також було заведено починати розмальовувати писанки. Це заняття вважалося сакральним, при розписуванні необхідно було залишитися наодинці з собою та своїми думками.
Що не можна робити у цей день
Весь період Страсного тижня ще триває Великий піст, тому не можна влаштовувати гучних та галасливих гулянь. Великий вівторок слід присвятити підготовці до Великодня.
У цей день також слід дотримуватись заборони на вживання тваринної їжі.
Прикмети Великого вівторка
Сира погода – хороший урожай грибів;
розлив води – до гарної сіножаті та різнотрав'я;
якщо бджоли вилетіли з вуликів і дружним роєм кружляють над ними, то буде рання весна;
грім – до ясного та теплого літа;
якщо блискавка сяє, а грому не видно – літо не буде дощовим;
якщо на небі сині хмари, слід чекати теплу, але вологу погоду.