Великдень: історія та традиції святкування

Поділитися
Великдень: історія та традиції святкування Одним з символом свята є крашанки © pixabay/congerdesign
Цього дня віруючі згадують про диво воскресіння Ісуса Христа.

9 квітня християни, які слідують григоріанському та новоюліанському календарю, відзначають Великдень або свято Воскресіння Христового. Це одне з найважливіших свят для віруючих, яке символізує перемогу життя над смертю.

Історія свята

В основі свята лежить біблійна розповідь про те, як Ісус воскрес після розп'яття на хресті. За кілька днів до страти Христос був зраджений одним зі своїх учнів. За легендою, Ісус знав, що один з них зрадить його, але не став розголошувати ім'я зрадника.

Так і сталося: у середу Юда зрадив свого вчителя за 30 срібників. У Страсну п'ятницю відбувся суд над Христом та його страта на хресті. Учні Христа зняли його з хреста і поховали неподалік Голгофи, а вхід до гробниці закрили каменем.

На третій день після розп'яття Ісус воскрес. До гробниці прийшли жінки-мироносиці, які несли запашне масло, щоб обмазати його тіло. Але печера виявилася порожньою, а жінкам з'явився ангел, який розповів про воскресіння Спасителя.

Вважається, що Марія Магдалина, яка була однією з жінок-мироносиць, прийшла до імператора Тіберія зі звісткою про воскресіння Христа. Імператор відповів, що повірить у це лише тоді, коли яйце у руці Марії почервоніє. І відбулося диво – яйце змінило колір. Тому з'явився звичай фарбувати яйця на Великдень.

Традиції святкування

За день до свята здійснюють обряд благословення вогню та води, а також запалюють пасхальну свічку. Останню як оберег беруть із собою додому, святою водою вмиваються і дають її дітям.

Одна з головних традицій свята пов'язана з фарбуванням яєць. Прийнято також грати у «битки»: яйцями треба «битися», той, чиє яйце залишиться цілим, виграв.

На Заході одним із символів свята є також Пасхальний кролик. Вважається, що у ніч на Великдень він ховає різнокольорові яйця, які потім шукають діти. У формі кролика прийнято робити шоколадні фігурки та випічку.

Вранці у свято віруючі вирушають на святкове богослужіння, а згодом збираються за святковим столом. На обід запрошують родичів та подають святкові страви з м'яса, здобні булочки та кекси з глазур'ю.

Що не можна робити у Великдень

Свято вважається одним з найважливіших для віруючих, тому цього дня не прийнято працювати.

Не прийнято також відвідувати цвинтарі та поминати покійних, на це відведено спеціальні поминальні дні.

Вважається також, що у свято не можна сидіти вдома та нудьгувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі