Лише за вчорашню добу росіяни здійснили обстріли в районі 5 громад Сумської області, повідомив голова військової адміністрації Дмитро Живицький
Окупанти гатили з “Градів”, ствольної артилерії, відкривали мінометний вогонь.
Та, як не дивно, за підсумками цієї доби втрат і руйнувань немає.
Як діяти під час артобстрілу РСЗВ, зокрема “Градами”
У другий день широкомасштабного вторгнення Міноборони розробило пам’ятку для тих, хто в нових реаліях може стикнутися з обстрілами, зокрема реактивними системами залпового вогню.
У ній зазначають, що снаряд, як і залп установки, можна помітити завчасно та відповідно зреагувати. Візуальною ознакою вдень може стати димний слід від ракети, вночі — яскравий спалах.
- В умовах постійних обстрілів СБУ радить, організувати імпровізований спостережний пункт, та завчасно визначити де, у разі чого можна сховатися. Після сигналу спостерігача у групи людей під його опікою є лише декілька секунд щоб це зробити.
- Найбільш доцільне місце для того, щоб перечекати обстріл – бомбосховище. У випадку, якщо можливості потрапити в таке укриття нема, краще перечекати у підвалах або у інших заглиблених приміщеннях.
Переглянути цей допис в Instagram
- Ключовий критерії вибору місця перечікування обстрілів – біля несучих стін та водночас не надто далеко від вікон, або дверей — щоб можна було швидко вискочити, якщо снаряд попаде в будинок.
- Якщо обстріл застав вас на вулиці, відбігайте від дороги в протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів, лягайте на землю та очима шукайте більш надійне укриття поруч з вами. Який-небудь виступ, бетонні конструкції, канави, заглиблення, труби водостоку можуть стати в нагоді, щоб перечекати там атаку.
- Задля запобігання баротравми (від надлишкового тиску), лікарі радять закрити вуха та відкрити рот.
- Не варто покидати укриття раніше ніж через 10 хвилин після закінчення останнього обстрілу. Причина – після залпу ворог може вести корегування вогню або здійснювати заміну позицій. Тож залп може виявитися не останнім.
Де не варто ховатися під час обстрілу
Не варто перечікувати артобстріл чи авіаналіт у підвалах панельних будинків, домів із легких конструкцій. Також під табу місця, які є вибухонебезпечними – автозаправки, авто.
Нагадаємо, загарбники 900 разів обстріляли Сумську та Чернігівську область після їх деокупації.