Плагіаторам та іншим порушників академічної доброчесності не будуть скасовувати наукові ступені, якщо вони були отримані до набрання чинності закону про зміни у вищій освіті. Проте тотальне відпущення давніх плагіатних гріхів загрожує кількома системними проблемами. Про це пишуть доктор філологічних наук Елеонора Шестакова і старший науковий співробітник Інституту математики НАН України Ірина Єгорченко у свій статті "Про давні гріхи і довгі тіні" для ZN.UA.
Перша проблема - подальша впевненість учасників плагіатної діяльності у повній безкарності за порушення норм і принципів академічної доброчесності, на яких повинна базуватися життєдіяльність науково-освітнього середовища.
Друга проблема - керівництво та працівники вишів, які продемонстрували мовчазну дієву підтримку академплагіату, навряд чи з власної ініціативи будуть позбавляти наукових ступенів за недоброчесність, як цю ситуацію бачить МОН України. А от відмова від покарання академічно недоброчесних осіб плодитиме собі подібних імітаторів науки і освіти.
Третя проблема - апеляція до норм авторського права і суміжних прав, яка буде посилюватися на тлі безкарності академплагіату.
Четверта проблема - подальше витрачання державних коштів на утримання псевдовчених і псевдопросвтників.
Детальніше про кожну з вищенаведених проблем і про те, чому не може бути індульгенції плагіаторам, читайте в статті Елеонори Шестакової та Ірини Єгорченко "Про давні гріхи і довгі тіні" для ZN.UA.