"Я знав дві наступні жертви. Всього списку я не бачив, і показувати його мені зразу було б нелогічно. Людям потрібно було спочатку показати свою роботу, а вже потім можна було б говорити про список", - розповів він.
За даними адвоката "вбивці" Бабченка Євгена Солодка, мова йде про активіста одеського Євромайдану Тодора Пановського та екс-співробітника ФСБ Іллю Богданова (з початком російської агресії в Донбасі перейшов на бік України). При цьому імені Пановського у "смертельному списку" немає.
"Під час однієї з наших зустрічей він (ймовірний замовник вбивства Бабченка Борис Герман – ред.) показав мені їхні фотографії і сказав: ці наступні. Чергу - хто перший, а хто другий, - я міг визначати сам", - наголосив Цимбалюк.
У розмові з журналістами Цимбалюк також не виключив того, що сам список та цілі у ньому могли коригуватися. Зокрема, про це свідчить той факт, що спочатку у ньому були дані 30 осіб, згодом – 47, а після цього перелік розширився до 60 імен і прізвищ.
Нагадаємо, 5 червня видання "Страна.ua" оприлюднило список із 47 журналістів і публічних осіб. Редакція наполягала на тому, що саме про нього говорив генеральний прокурор Юрій Луценко, який назвав фігурантів списку потенційними жертвами російських спецслужб. За словами голови ГПУ, список вдалося отримати в рамках спецоперації з попередження вбивства журналіста Аркадія Бабченка.
Серед інших, у списку опинилися головний редактор тижневика "Дзеркало тижня. Україна" Юлія Мостова та її перший заступник Сергій Рахманін.
Того ж дня СБУ зареєструвала кримінальне провадження за фактом розголошення матеріалів досудового слідства, тим самим непрямо підтвердивши автентичність списку.
Ввечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили у Києві. Наступного дня керівництво ГПУ і СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.
За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.
У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиною спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В'ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.
Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексію Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.
Детальніше про спецоперацію СБУ з Аркадієм Бабченком читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Контекст" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".