Важливо знати: як зігрітися взимку вдома

Поділитися
Важливо знати: як зігрітися взимку вдома © unsplash/olafsmid
Рекомендації дали у МОЗ.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні тривають бойові дії. Минулого року українці були змушені пристосовуватися до життя в умовах відключення світла через ракетні удари ворога по об'єктах критичної інфраструктури. На Facebook-сторінці Міністерства охорони здоров'я розповіли, що треба робити, щоб зігрітися взимку.

Багатошаровий одяг

Це є головним правилом, якого слід дотримуватися, щоб не замерзнути вдома. Для цього треба одягати одразу кілька теплих речей.

Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Ізолювати приміщення

Необхідно утримувати тепло на не давати йому  «виходити» з приміщення. Тому слід закрити всі щілини у вікнах та дверях, щоб уникнути тепловтрат.

Щоб не перешкоджати теплу від батарей обігрівати приміщення, слід відсунути меблі від радіаторів.

Вживати гарячі напої на їжу

В умовах відключення світла та опалення, зігрітися допоможуть супи, чай, кава. Їх можна заздалегідь приготувати та зберігати у термосі. Якщо з якихось причин це зробити неможливо, то можна набрати окропу у місцях, де я генератор. Або, якщо у квартирі є газова плита, можна робити це в будь-який час.

Використовувати грілку

Для того, щоб зігрітися перед сном, у ліжко можна покласти гарячу воду у пляшці або грілку. Під ковдрою грілка зможе зігрівати до ранку.

Але важливо бути обережним та щільно закрити пляшку (грілку), щоб вода не розлилась.

Робити фізичні вправи

Не можна довгий час сидіти на місці. Найкращим способом, щоб зігрітися є руханка на 15-20 хвилин. Інтенсивні вправи допоможуть відчути тепло.

Використовувати природне тепло

Якщо на вулиці сонячна погода, то слід відкрити штори, щоб промені потрапляли у кімнату. Це допоможе збільшити температуру у приміщенні на декілька градусів.

Вночі варто закривати штори, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, штори не мають закривати батареї.

Не вживати алкоголь

У МОЗ пояснили, що алкоголь не зігріває, а дає лише уявне (фейкове) відчуття тепла.

«Під час вживання алкоголю розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна», – йдеться у повідомленні.

Також у МОЗ закликали дотримуватися правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього.

«Зокрема, в жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом», – пояснили у відомстві.

Раніше ми писали, чим можна утеплити пластикові вікна, щоб вони не пропускали холод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі