Важливо знати: чи можуть представники ТЦК заходити до квартири військовозобов'язаного

Поділитися
Важливо знати: чи можуть представники ТЦК заходити до квартири військовозобов'язаного © Віктор Назаров/Telegram
Роз'яснення дала експертка.

Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Отримати повістку чоловік може у громадському місці.

Адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко розповіла РБК-Україна, чи мають право працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) заходити до квартири чи на подвір'я приватного будинку для вручення повістки.

Експертка пояснила, що відповідно до законодавства, військові комісаріати та правоохоронні органи мають право вручати повістку особі безпосередньо на її місці проживання.

"Це означає, що представники військового комісаріату та поліції можуть мати законне право звернутися на територію подвір'я чи в квартиру для вручення повістки", – сказала вона.

Адвокатка зазначила, що саме ж проникнення до житла працівником ТЦК можливе в рамках встановлених законодавством процедур для вручення офіційних документів, зокрема – повісток на призов. Однак це має бути виконано з дотриманням прав і свобод громадян та відповідно до законів України.

"Працівники військового комісаріату можуть відвідати житло людини з метою вручення повістки або здійснення інших офіційних процедур. Проте вони повинні мати при собі офіційні документи, що підтверджують їхній статус та повноваження. Громадянин має право перевірити ці документи", – наголосила Аніщенко.

Експертка додала, що зазвичай такі дії здійснюються з попередньої згоди або попередженням власника житла. Проникнення без дозволу може порушити права громадян та викликати негативну реакцію.

Адвокатка порадила, що якщо є питання чи сумніви щодо відвідування житла представниками військового комісаріату, важливо діяти згідно зі своїми правами та вимагати офіційні документи.

"У разі відмови від прийняття або підпису повістки, важливо мати на увазі, що це не звільняє вас від зобов'язань, які можуть бути визначені в повістці. Офіційні документи, такі як повістки, мають юридичну силу, і відмова від їх підпису не звільняє вас від можливих наслідків", – резюмувала вона.

Раніше ми писали, чи можуть військовозобов'язаній особі вручити повістку у громадському транспорті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі