Вартість, сучасність, точність: у 3 ОШБр розповіли, що БпЛА на фронті перехоплюють ініціативу в артилерії

Поділитися
Вартість, сучасність, точність: у 3 ОШБр розповіли, що БпЛА на фронті перехоплюють ініціативу в артилерії © АрміяInform
FPV-дрони захисники використовують щодня і в великих кількостях як для оборони, так і для наступу. Держава, за словами Жоріна, покрити потреби війська у цьому плані не може. 

Попри те, що інтенсивність артилерійської війни зараз висока, на фронті дрони перехоплюють ініціативу в артсистем, констатував заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін. Під час ефіру на Радіо NV він пояснив це характеристиками БпЛА: вони дешевші, сучасніші й точніші.

"І тому і ми, і ворог з кожним днем все більше використовує саме безпілотники — ударні безпілотники, розвідувальні, чим, зокрема, інколи замінює і роботу артилерії, - пояснив військовий. - Тому що за рахунок них можна вражати і броньовану техніку, і скупчення живої сили ворога, і завдавати ураження по фортифікаційним спорудам навіть. Тобто певні бомбардування можна зараз проводити". 

Розвиток застосування БпЛА швидко відбувається в лісосмугах, де часто воюють бійці 3 ОШБр. За словами Жоріна, більшість броньованої техніки росіян підбивають і знищують "за рахунок або мінування з допомогою БпЛА, або безпосереднього ураження з допомогою FPV-дронів".

"Їх (FPV-дронів — ред.), якщо це танк, то, як правило, треба декілька для того, щоб його повністю знищити", — зазначив Жорін.

Він додав, що 3 ОШБр, як і більшість українських бригад, отримують дрони не від держави, а від "людей, організацій, фондів, які допомагають". Адже той об'єм озброєння, який потрібен захисникам сьогодні, є надзвичайно великим. БпЛА використовують щоденно і у великій кількості і під час оборони, і під час наступу. Держава потреб війська у цьому питанні покрити не може, констатував військовий.

Жорін також наголосив, що ворога не слід недооцінювати - росіяни також розвивають у себе галузь БпЛА. 

Нагадаємо, на базі "Укроборонпрому" розгорнули ліцензійне виробництво трьох моделей FPV-дронів приватних компаній, розповів гендиректор Герман Сметанін. Він наголосив, що державний концерн допомагає цим фірмам масштабуватися, адже має для цього приміщення, людей та необхідні компоненти. 

Також Сметанін підтвердив, що в виробництво було запущено українські дрони-камікадзе, в тому числі й аналоги Shahed. Втім, він наголосив, що останні насправді не є дуже потужними, тому концерн зосередився на виготовлені складніших та дорожчих проєктів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі