Вартість створення поліцейської місії ОБСЄ може перевищити бюджет усієї організації – Кулеба

Поділитися
Вартість створення поліцейської місії ОБСЄ може перевищити бюджет усієї організації – Кулеба Дмитро Кулеба вважає, що вести переговори про створення поліцейської місії необхідно з тими, хто може її спонсорувати © Фокус
Діюча в Україні моніторингова місія вже стала найдорожчою ініціативою в історії ОБСЄ, заявив постпред України в Раді Європи.

Створення та розміщення в Донбасі поліцейської місії ОБСЄ стане найдорожчою ініціативою організації за всю історію її створення, заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. За його словами, бюджет збройної місії значно перевищить поточний бюджет ОБСЄ.

Як зазначив дипломат, діюча сьогодні в Україні місія ОБСЄ вже стала найбільшою та найдорожчою в її історії.

"Її бюджет більший, ніж бюджет усіх наявних польових операцій ОБСЄ разом узятих, і майже такий самий, як бюджет усієї організації. Просто порівняйте: бюджет СММ – 98,7 млн євро, бюджет усіх інших польових операцій – 83,8 млн, а бюджет усієї організації включно із цими 83 мільйонами – 141,107 млн євро. А тепер подумайте про ці цифри з урахуванням того, що озброєна місія потребуватиме ще більших витрат. Думаю, бюджет такої місії значно перебільшить бюджет усієї ОБСЄ. Буде така собі організація в організації", - зазначив він в інтерв'ю для "Главкому".

На думку Кулеби, переговори слід вести, в першу чергу, з тими, хто готовий взяти на себе подібні фінансові витрати.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін визнав відсутність прогресу в переговорах про розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі. Дипломат підкреслив, що досягнуті в ході останньої зустрічі глав МЗС у "Нормандському форматі" домовленості досі не реалізовані, а російська сторона явно не готова до предметної дискусії про поліпшення ситуації з безпекою в ОРДЛО.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що згоден з пропозицією української сторони за розміщення поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї.

Між учасниками переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі йдуть суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту для забезпечення безпеки проведення виборів в ОРДЛО. Детальніше про процес виконання Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі