В Україні приступили до запису на вакцинацію від COVID-19 для жителів тимчасово окупованих територій.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Повідомляється, що запис на щеплення від COVID-19 доступна для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях Донецької, Луганської областей, а також АР Крим та Севастополя, якщо вони відносяться до пріоритетних груп, вакцинація яких в даний час відбувається в Україні.
Йдеться про людей в віці від 65 років і старше.
Запис на щеплення здійснюється за номером контакт-центру МОЗ: 0800 60 20 19.
У повідомленні вказується, що громадянам обов'язково потрібно вказати назву населеного пункту, який окупований. У відповідь прийде смс-запрошення.
"Під час розмови оператору необхідно повідомити, з якого ви населеного пункту, уточнивши, що зараз він тимчасово окупований. Вказати ваші дані та вибрати найбільш зручний пункт для щеплення. Оператор здійснить запис на вакцинацію і надішле вам СМС-повідомлення з унікальним ідентифікатором, якщо у вас є український номер телефону, або лист на електронну пошту - в разі його відсутності", - йдеться в повідомленні.
Інформацію передадуть до Держприкордонслужби України, щоб записаного на вакцинацію пропустили на підконтрольну територію.
Нагадаємо, Центр вакцинації проти COVID-19, створений на базі Міжнародного виставкового центру розпочав свою роботу 29 травня.
Вибирати вакцину в масових центрах вакцинації не можна, доступна тільки та вакцина, яка є в наявності в Україні. З кінця травня використовується вакцина CoronaVac, вироблена компанією Sinovac.
Раніше повідомлялося, що Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, що паспорти вакцинації отримають в першу чергу ті українці, які пройдуть повний курс щеплень вакциною CoronaVac, яку схвалила ВООЗ для екстреного застосування у світі.
Також Ляшко нагадав, що Україна уклала контракти на постачання 1,9 млн доз цього препарату і розповів, що нею поки прищеплюють осіб старше 65 років, маломобільних груп населення та осіб, які за ними доглядають, а також працівників освіти, представників ЗСУ, МВС і працівників критичної інфраструктури.
Також повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала список нових видів застосування вакцини проти COVID-19, створеної Sinovac для дорослих у віці 18 років і старше. Це другий такий дозвіл, яке вона надала китайській компанії.
У заяві у вівторок агентство охорони здоров'я ООН повідомило, що дані, представлені його експертам, показали, що дві дози вакцини запобігли появі симптомів COVID-19 приблизно у половини тих, хто отримав вакцину. ВООЗ повідомила, що в дослідженні взяли участь кілька людей похилого віку, тому вона не може оцінити, наскільки ефективна вакцина для людей старше 60 років.
Президент, міністри та навіть мери міст обіцяють українським громадянам мільйони вакцин протягом 2021 року. Цифра наближається до 22 мільйонам доз, а план-максимум - до кінця року прищепити до 70% дорослого населення країни. Детальніше про проблему вакцинації читайте в тексті "Вакцинація по-українськи".