"Ми залишаємось глибоко стурбовані щодо погіршення ситуації з правами людини в незаконно анексованому Криму. Ми підтримуємо заяву представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезіре від 17 квітня, в якому міститься засудження погіршення ситуації зі свободою слова та безпекою журналістів на півострові", - йдеться в заяві.
Делегація ЄС засудила практику придушення критичних голосів у Криму, включаючи справи громадських журналістів імперії Арифмеметова, Рустема Шейхалієва і Ремзі Бекірова, заарештованих на пов'язаних з тероризмом звинуваченнях, а також близько 20 інших жителів Криму", передає Укрінформ.
Крім того, делегація ЄС наголосила на необхідності забезпечення вільного, безпечного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ по всій території України, включаючи незаконно анексований Крим і російсько-український кордон.
Як відомо, 30 квітня російські силовики обшукали будинки кримських татар в анексованому Криму. У зв'язку з цим МЗС України підготувало і направло в Раду ЄС звернення щодо порушення в Криму прав свободи людини країною-окупантом.