Найбільш високий заробіток у будівельників: їх дохід збільшився на 2 350 грн. в порівнянні з минулим періодом. Зараз зарплата будівельних робітників – 14 350 грн. у середньому, на 2 000 грн. менше одержують в транспортно-логістичній сфері. У трійці найбільш оплачуваних галузей серед "блакитних комірців" – виробництво і енергетика. У цій сфері працівникам готові платити 10 000 грн. в середньому. Найменше роботодавці пропонують представникам сфери охорони та безпеки – в середньому 7 500 грн./місяць, хоча, звичайно, варіанти є різні, але в цілому вони на цифру не впливають, повідомляє портал OLX.
У будівництві зарплати кожен квартал стабільно підвищуються на 20%. У цьому кварталі працівникам знову готові були додати п'яту частину до заробітку. Також на 17% збільшилися оклади в барно-ресторанній сфері. В порівнянні з минулим періодом зарплати не змінилися лише у представників домашнього персоналу.
З березня по квітень, в період посівних робіт, зростання окладів у сільськогосподарській сфері склало 18%.
Фахівці також проаналізували вакансії для українців за кордоном. В середньому за межами країни в цьому кварталі їм пропонували 28 650 грн.
За другий квартал 2019 року на платформі OLX було розміщено понад 50 000 робочих вакансій. Пік пошуку співробітників припав на травень – понад 18 000 пропозицій. Найбільший дефіцит кадрів спостерігався в торгівлі – 31% всіх пропозицій від роботодавців були зосереджениі у цій сфері. Нестачу співробітників відчували також у транспортній (19%) та ресторанній (18%) галузях. Найнижчий попит до початку літа виявився в агросфері.
За 2 квартал 2019 року найбільше пропозицій про роботу надійшло з Київської області – 22 900 вакансій. Для порівняння, це в 3 рази більше, ніж в Одеській області, яка на другому місці за цим критерієм – 7 700 вакансій. Трохи менше вакантних місць у Дніпропетровській (7 090 вакансій), Харківській (5 189 вакансій) і Запорізькій областях (4 115 вакансій).
Якщо говорити про активність самих претендентів, найбільше вони проявляли інтерес до пропозицій в будівельній галузі – дзвонили, писали повідомлення і зверталися безпосередньо. Претенденти також активно відгукувалися на пропозиції у сфері домашнього персоналу та охорони. Найменше шукають роботу у сфері обслуговування, категорія "сервіс".
Серед вакансій, які отримали найбільше відгуків, 36% припало на пропозиції віддаленої роботи, а 12% – з щоденною оплатою праці.
На початку тижня з роботодавцями зв'язуються найчастіше, пік активності припадає на вівторок. Кінець робочого тижня супроводжується спадом активності, а в неділю відгуків на вакансії найменше.
Що стосується часу доби, найбільше дзвінків і повідомлень від шукачів припадає на першу половину дня з 10.00 до 14.00. У цей проміжок роботодавці отримують 42% всіх звернень.
Однак якщо говорити не про масові професії, а більш рідкісні, зустрічаються такі, де заробітна плата значно вище середньої. Раніше аналітики директорату професійної освіти МОН провели подібне дослідження і з'ясували, що такі, що не часто зустрічаються, але затребувані професії, залежно від кваліфікації, оплачуються досить високо, хоча і нижче, ніж в Європі.
Приклади такі:
Монтажник-висотник - середній рівень зарплати 20 тис. гривень;
Машиніст трубовигибної пересувної установки - 19 тис. гривень;
Вибійник на відбійних молотках - 17 250 тис. гривень;
Крановий електрик - 15 тис. гривень;
Облицювальник-мармуровщик - 15 тис. гривень;
Майстер шоколаду - 15 тис. гривень;
Обвалювач морепродуктів - 10 тис. гривень;
Головний касир - 10 тис. гривень;
Бісквітник - 9 387 тис. гривень;
Водій тролейбуса - 9 тис. 973 гривні.