Українці, які вимушено покинули країну через війну, зможуть скласти національний мультипредметний тест (НМТ) в Австрії, Бельгії, Болгарії, Великій Британіії, Даніії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литві, Молдові, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Португалії, Румуніії, Словаччині, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії і Швеції. Відповідні домовленості підтвердили в Українському центрі оцінюванні якості освіти.
Загалом НМТ проводитиметься:
- в 262 населених пунктах України;
- в 6 населених пунктах Польщі;
- в 3 населених пунктах Франції;
- в 3 населених пунктах Угорщини;
- в 3 населених пунктах Італії;
- в 2 населених пунктах Німеччини.
З 20 травня до 7 червня вступники матимуть змогу за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і для проходження тестування обрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.
В УЦОЯО попередили, що перелік закордонних міст, запропонований для потенційних учасників НМТ, не є остаточним, адже перемовини з деякими країнами ще тривають.
"У Німеччині й Іспанії можливе деяке розширення кількості міст, де проходитиме тестування, адже наразі відбувається налагодження партнерських зв’язків між Міністерством освіти і науки України та закладами вищої освіти цих країн. Крім того, в межах додаткової сесії можливе незначне розширення переліку країн, у яких може проводитися НМТ", - зазначили в УЦОЯО.
Наразі вступникам потрібно підтвердити бажання взяти участь у НМТ та обрати найбільш зручний населений пункт. З 21 червня до 7 липня ー під час другого етапу підтвердження участі в тестуванні ー вступники мають обов’язково зробити свій остаточний вибір населеного пункту в Україні або міста/країни за кордоном.
"НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть україномовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть", - наголосили в Україському центрі оцінювання якості освіти.
Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про вступ до університетів в 2022 році за спрощеною процедурою, який передбачає скасування цього року складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Водночас зарахування у навчальні заклади вищої акредитації проводитиметься за результатами єдиного мультипредментного онлайн-тесту.