"Однак, в той же час, ми не можемо бути впевнені в тому, наскільки теперішня адміністрація месенджеру Telegram дійсно співпрацює з владою держави-агресора. В зв'язку з цим, на даний момент, немає офіційних доказів того, що переписку українських громадян у Telegram будуть читати правоохоронні органи держави-агресора за запитом. З іншого боку, небезпека цього нікуди не зникла, оскільки природа відносин між Дуровим (засновник Telegram – ред.) та ФСБ незрозуміла", - написав Золотухін.
Він додав, що тепер нічого не заважає ФСБ використовувати Telegram як одну з найбільш ефективних платформ для використання у своїх спеціальних операціях.
"Наголошуємо на тому, що офіційні українські органи не мають жодних правових важелів впливу на популярні зараз платформи онлайн-комунікацій (Google, Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram та інші). Причина у відсутності відповідного законодавства в Україні", - додав Золотухін.
Нагадаємо, месенджер Telegram заявив про те, що буде видавати спецслужбам дані користувачів, яких запідозрили у тероризмі.
У квітня суддя Таганського суду міста Москва Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнагляду і постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії, суддя постановила розпочати блокування негайно, до вступу рішення за позовом в законну силу.