Він зауважив, що незважаючи на те, що Україна переживає другу за масштабом епідемію в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, протягом десяти років вона стала регіональним чемпіоном у запровадженні важливих програм протидії ВІЛ.
"Темпи передачі ВІЛ від матері до дитини знизилися в 7 разів, охоплення лікуванням ВІЛ зросло у 20 разів і зараз охоплює 66000 осіб, які живуть із ВІЛ. Масштаби опіоїдної замісної терапії збільшилися від 160 осіб, які вживають наркотики, до понад 8500", - йдеться у заяві директора UNAIDS в Україні.
Тишко відзначив, що Україна за останні п'ять років вдесятеро збільшила фінансування програм боротьби проти ВІЛ і залучила 500 мільйонів доларів донорський коштів. Однак, в найближчому майбутньому країні знадобиться більше.
""Інвестиційне дослідження" (2015) вказує, що для зниження кількості нових випадків інфікування та смертей на 50% Україна повинна буде подвоїти ресурси. Разом із тим, після досягнення значної оптимізації, потреба в ресурсах буде значно нижчою. Якщо витрати на АРВ знизяться на 30%, а на лабораторний контроль - на 50%, то щорічна економія досягатиме 47 млн. дол. США, тобто половини річного планового бюджету поточної Національної програми боротьби зі СНІДом в Україні на 2014-2018 рр", - йдеться у заяві.
Нагадаємо, що на початку року стало відомо, що Україні виділили 134 млн доларів на боротьбу зі СНІДом і туберкульозом. Гроші надійшли від Глобального фонду боротьби зі СНІДом. Ці кошти будуть спрямовані на програми профілактики, лікування, догляду та соціальної підтримки хворих на ВІЛ-інфекцією та туберкульозом, а також представників груп ризику інфікування.
В ООН вважають, що епідемію ВІЛ/СНІДу можна побороти до 2030 року, однак для цього необхідно 35 млрд доларів щорічно.