За інформацією Державної фіскальної служби (ДФС), в 2015 році в Україну благодійними, громадськими, релігійними організаціями та фізичними особами було ввезено близько 36 тисяч тонн гуманітарної допомоги, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.
"Здебільшого це одяг, продукти харчування, побутові речі і призначалися вони, в основному, для внутрішньо переміщених осіб", - сказав начальник відділу гуманітарної допомоги Мінсоцполітики Максим Доценко.
За його словами, кількість ввезених гуманітарних вантажів зросла після Евромайдана – у зв'язку з бойовими діями в Донбасі – в 2-2,5 рази як мінімум.
"Нині у Єдиному реєстріотримувачів гуманітарної допомоги вже зареєстровано понад 900 отримувачів. Це - з 2013 року, тобто за останні три роки", - зазначив Доценко.
Він додав, що "всі рішення щодо того, давати дозвіл чи не давати на ввезення допомоги на територію України, приймає робоча група. Бувають випадки, коли документи відправляються на доопрацювання, якщо виникають якісь питання".
9 грудня, посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер заявив про готовність його країни збільшити вдвічі обсяг гуманітарної і технічної допомоги Україні на період 2015-2018 років.