В Україні зросла кількість погроз журналістам і кібер-злочинів проти ЗМІ

Поділитися
В Україні зросла кількість погроз журналістам і кібер-злочинів проти ЗМІ Дані моніторингу Інституту масової інформації
Найбільшу кількість порушень у вересні зафіксовано у категорії "перешкоджання виконувати законну професійну журналістську діяльність".

У вересні зросла кількість погроз і залякувань журналістів, а також збільшилося число кібер-злочинів проти ЗМІ. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ) "Барометр свободи слова".

Зокрема, за даними ІМІ, у вересні було зафіксовано 4 випадки погроз журналістам (у серпні - 1). У вересні також значно пожвавилися кібер-атаки на ЗМІ - 4 випадки (для порівняння, протягом усього літа 2013 було зафіксовано лише 2 ддос-атаки на сайти ЗМІ). Початок осені також відзначено численними і різноманітними фішинговими атаками (вид інтернет-шахрайства для отримання доступу до конфіденційних даних - логінів і паролів. - ред.) на електронні скриньки відомих журналістів і громадських активістів, які відбувалися практично щотижня.

Найбільшу кількість порушень у вересні ІМІ зафіксував у категорії "перешкоджання виконувати законну професійну журналістську діяльність" - 11 випадків (у серпні - 9, липні - 9). Окрім того, у вересні також відбулося зростання економічного тиску на ЗМІ та журналістів - 3 випадки (у серпні - 1, липні - 0, червні - 1). Дещо зріс і політичний тиск - 5 випадків (серпень - 4, липень - 1).

У той же час, незначно зменшилася кількість побиттів і нападів на журналістів - 4 випадки (у серпні - 5, у липні - 10). Проте було зафіксовано 2 випадки нападів на офіси ЗМІ, в той час, як протягом літа таких випадків не було зафіксовано взагалі.

Найбільш резонансними порушеннями свободи слова у вересні став тиск на інтернет-видання "Українська правда" та ініціатива народних депутатів від "Батьківщини" і Партії регіонів щодо обмеження доступу до публічної інформації.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 64 випадки нападів і погроз журналістам, 100 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 37 випадків цензури і 36 випадків політичного та економічного тиску.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2013 року кількість випадків перешкоджання роботі журналістів та фактів цензури в Україні збільшилася майже втричі. За даними статистики ІМІ, з січня було зафіксовано вже 103 подібних випадки, тоді як за такий же період 2012 року - 37.

Окрім того, відбулося 35 випадків фізичної агресії проти журналістів (у 2012 році - 12), 26 - юридичного тиску, тобто судових позовів проти ЗМІ та журналістів (за перше півріччя 2012 року - 5) та 22 випадки непрямого тиску (за такий же період 2012 року - 14). !zn

Читайте також:

За півроку в Україні втричі зросла кількість випадків цензури і перешкоджання роботі журналістів

Київська влада вимагає від шкіл списки дітей журналістів

Журналісти звернулися до Євросуду з позовами проти КСУ та апарату Верховної Ради

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі