"Протягом аналізованого періоду УВКПЛ задокументувало збільшення кількості фізичних нападів на працівників засобів масової інформації та інших демотивуючих інцидентів, які перешкоджали їхній законній професійній діяльності", - йдеться в доповіді.
Відзначено, що за звітний період УВКПЛ задокументувало 30 випадків, коли мали місце порушення свободи слова і свободи ЗМІ. При цьому зафіксовані й випадки фізичних нападів із застосуванням насильства на працівників ЗМІ та громадських активістів, й акти приниження або залякування. За даними УВКПЛ, в результаті одного з нападів загинула людина. У доповіді також йдеться про те, що УВКПЛ стривожене зростанням жорстокості деяких інцидентів.
В Управлінні відзначили, що затягування розслідувань таких інцидентів сприяє зниженню громадянського простору. У той же час винні у нападах на цивільних активістів та працівників ЗМІ не притягнуті до відповідальності.
"УВКПЛ задокументувало 45 порушень і утисків прав людини, які були скоєні протягом звітного періоду, таких основних свобод, як свобода думок та їх вільне вираження, свобода мирних зборів і об'єднань, свобода релігії, а також право на захист від дискримінації на рівний захист з боку закону. Українська влада несе відповідальність за 36 з цих порушень", - йдеться у звіті.
У УВКПЛ стурбовані тим, що на непідконтрольній українській владі території, вкрай праві групи здійснили щонайменше 8 нападів, часто безкарно.
Нагадаємо, 17 вересня під час сутичок біля будівлі Генеральної прокуратури в Києві невідомі закидали яйцями знімальну групу телеканалу NewsOne, а журналістку, яка в цей час вела стрім, вдарили в обличчя. Сутички під ГПУ відбулися між силовиками і представниками націоналістичних рухів, які проводили під будівлею мітинг на захист уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва, якого екстрадували в Росію за запитом ФСБ РФ.
Раніше Генпрокуратура отримала доступ до інформації з телефонів трьох осіб, серед яких виявилися журналістки Наталія Седлецька і Христина Бердинських. Доступ до інформації з телефонів ГПУ отримала у справі про ймовірне розголошенні матеріалів НАБУ керівником бюро Артемом Ситником.