В Україні у понеділок, 17 серпня, завершилася шоста, заключна у 2015 році, хвиля мобілізації.
Головне завдання шостої черги часткової мобілізації було забезпечити ротацію особового складу, який був покликаний в минулому році в ході третьої черги часткової мобілізації, забезпечити поповнення некомплекту військових частин, а також укомплектувати військові частини, які формуються заново.
Шоста хвиля часткової мобілізації стартувала в Україні 18 червня. Туди переважно призивалися десантники, танкісти й артилеристи. При цьому в зону АТО мобілізовані направляються тільки по закінченні повного циклу підготовки.
Як писав Олег Покальчук у статті"Час філістерів" ZN.UA, шестая хвиля мобілізації ну ніяк не нагадує хвилю, навіть в принципі. Колись грізний военкоматский підводний вулкан все ще пихкає і рясно вивергає з себе потік повісток в армію. "Але на загальному політичному мілководді він - не що інше, як паперовий гейзер, який сам по собі гарний і вражаючий, але навіть на невеликому видаленні вже нікого не зачіпає", - вважає він.
Призовники після демобілізації потраплять в мобілізаційний резерв. Верховна Рада України прийняла відповідний законопроект, запропонований президентом Петром Порошенком. В першу чергу будуть зараховані в резерв ті військовослужбовці, які були звільнені зі строкової служби та служби за мобілізаційному заклику. Ці військові професійним і морально-психологічним характеристикам, а також станом здоров'я мають бути придатними до служби у військовому резерві і відповідати встановленим законом вимогам.