Кабінет міністрів України затвердив перелік повних і скорочених історичних державних найменувань, заборонених до використання в найменуваннях юридичних осіб-підприємців.
У перелік увійшли назви державних утворень: "Київська Русь", "Руське королівство", "Галицько-Волинська Русь", "Велике Князівство Литовське", "Річ Посполита", "Гетьманщина", "Запорізька Січ", "Запорозька Січ", "Слобідська Україна", "Правобережна та Лівобережна Україна", "Українська Народна Республіка (УНР)", "Українська держава", "Західноукраїнська народна республіка (ЗУНР)", "Карпатська Україна".
Крім того, у переліку містяться назви органів влади, організацій, структур та формувань, які боролися за незалежність України у XX столітті.
Також заборонені історичні назви "Новоросія", "Малоросія" і "губернія".
У квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.