"Ми говоримо про те, що повинна відбутися якась зміна еліт, мають з'явитися нові лідери. Вони є, але у вузькопрофесійних сферах. У них не завжди є масштаб. Просунутися їм не дають політичні інтриги", - зазначає вона.
За словами фахівця, сьогодні лідерство в Україні належить людям з вузькою мотивацією здобуття та утримання влади.
"На жаль, ті лідери, які в нас є, більше схожі на Френка Андервуда з "Карткового будиночка". Такі лідери не накопичують лідерської енергії, не розвивають її масштабно. У них вузька мотивація - отримати владу. А це ніколи не дасть багато енергії. Навпаки, вона витрачається на перетравлювання емоцій, пошук винних, маніпуляції й плекання власного его", - зазначає Семенюк.
Експерт констатує, що справжніх лідерів в Україні сьогодні небагато.
"Як тільки люди починають говорити, у мене відразу виникає запитання: "А скількох людей ти розвинув сам? Чи маєш ти послідовників?" Це дуже важливо. Поки ти не побудуєш системи координат, у якій інші люди є глибинно, поки не захочеш щось їм віддавати, вкладати в них, підтягувати їх, ти не лідер. Сотні за тобою підуть, якщо ти поморочився хоча б із трьома людьми і щось їм віддав. Але в нинішніх "лідерів" немає слова "віддавати", є тільки "брати". І якомога більше", - констатує Семенюк.
"Для швидких змін у нас поки немає критичної маси "воїнів світла", - підсумовує вона.
Детальніше про проблему ефективного лідерства в Україні читайте в інтерв'ю Оксани Семенюк DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".