В Україні відзначають День ліквідатора

Поділитися
В Україні відзначають День ліквідатора Наслідки аварії на ЧАЕС до сил пір впливають на життя українців © gorod.sumy.ua/
У ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС брали участь сотні тисяч людей.

Наслідки аварії на ЧАЕС до сил пір впливають на життя українців
Наслідки аварії на ЧАЕС до сил пір впливають на життя українців
В Україні в середу, 14 грудня, вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року в Радянському Союзі на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії техногенна катастрофа. 30 листопада було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, радянські газети опублікували Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд на ЧАЕС.

Саме цей день в 2006-му році президент України Віктор Ющенко своїм указом "з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії" постановив вважати державним святом.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 років тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

29 листопада 2016 року четвертий енергоблок ЧАЕС накрили захисної аркою - новий саркофаг розрахований на 100 років. Основна функція нового саркофага полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин, що знаходяться в об'єкті "Укриття".

Про те, що буде далі з людьми, зі станцією, її залишилася інфраструктурою, всієї тридцятикілометровою зоною відчуження; чи залишиться вона "територією сталкерів" і нелегальних ділків, або стане унікальним об'єктом законною та безпечної діяльності, у тому числі наукової, чинним энергообъектом, який може принести неоціненну користь Україні і людству? Про це - розмова DT.UA з Віталієм Дем'янюком, головою громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку (Chornobyl Research and Development Institute) та головою наглядової ради компанії, яка вже має досвід поводження з радіоактивними відходами в Україні. Детальніше читайте у статті Алли Єрьоменко "Ребрендинг Чорнобиля".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі