Президент України Петро Порошенко в середу, 8 червня, підписав указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки".
Діяльність Центру дозволить забезпечити координацію суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищити ефективність системи державного управління у формування та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки.
Підставою для розроблення зазначеного Положення є Указ Президента України від 15 березня 2016 року №96, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про Стратегію кібербезпеки України" і затверджена Стратегія кібербезпеки України.
Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом РНБО.
Серед основних завдань вказуються здійснення аналізу стану кібербезпеки; результатів проведення огляду національної системи кібербезпеки; стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з протидії кіберзагрозам; стану виконання вимог законодавства щодо захисту від кіберзагроз державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; даних про киберинцидентах щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах та інше.
Центр здійснює прогнозування і виявлення потенційних і реальних загроз у сфері кібербезпеки України, а також оперативне інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки.
Як повідомлялося раніше, в трьох містах України створять армійські центри кібербезпеки. Систему безпеки і захисту інформації підженуть під стандарти НАТО.
Кіберпростір має стати одним з елементів нашої асиметричної відповіді на агресію РФ, дієвим фронтом нашого опору, писав раніше в статті DT.UA Володимир Горбулін, радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень. За його словами, держава має для цього майже все необхідне, а чого немає у держави, є у його громадян.
"Так що наше завдання тут і зараз - використовувати цей ресурс, забезпечивши необхідні інституційні, нормативно-правові та практичні зміни підходу держави до тематики кібербезпеки", писав він.
Детальніше про роль кіберозброєння в сучасній війні і перспективи України на кіберфронті читайте у статті Володимира Горбуліна "У пошуках асиметричних відповідей: кіберпростір у гібридної війні".