"Звичайна віза працює тільки проти нелегальної міграції, якщо ми побачимо з досвіду що де-то вона (система реєстрації біометричних даних) не працює, тоді будемо думати про подальші заходи. Це може бути візовий елемент, але це буде не просто віза, яка видається кожному, а саме біометрична віза", - заявив журналістам міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
За словами Клімкіна, за впроваджувану на пунктах пропуску через державний кордон та в міжнародних аеропортах Києва процедуру верифікації іноземних громадян відповідає не тільки МЗС, але й інші компетентні органи в Україні, зокрема Державна міграційна служба та Служба безпеки України.
"Біометрика вводиться саме з 1 січня, а потім будуть вводитися інші заходи", - додав глава українського зовнішньополітичного відомства.
Зокрема, уточнив він, наступним етапом поліпшення контролю в'їжджають в Україну іноземців повинна стати процедура подачі заяви від особи, яка має намір в'їхати в країну.
"Другим етапом буде заява, яка йде в ГМС, копію отримає МЗС. Третій етап, він ще на стадії створення, це контроль за переміщенням російських громадян на всій території України", - роз'яснив міністр.
Як повідомив раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, Міністерство внутрішніх справ має намір ввести систему фіксації перебування громадян Росії на території України.
Нагадаємо, 2 вересня набув чинності указ президента Петра Порошенка про введення з 2018 року біометричного контролю для іноземців, зокрема російських громадян, при в'їзді в Україну.
У Держприкордонслужбі зазначили, що біометричні дані на кордоні при в'їзді в Україну будуть знімати всіх іноземців, незалежно від країни походження. Виключення будуть робити для громадян тих держав, з якими Україна уклала відповідні партнерські угоди.