В Україні після Майдану продовжує зростати кількість кримінальних справ, які суди не розглядають понад півроку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні після Майдану продовжує зростати кількість кримінальних справ, які суди не розглядають понад півроку В Україні продовжують масово утримувати людей у СІЗО
За період 2014-2015 рр. кількість таких кримінальних справ зросла в 1,6 рази.

В українських СІЗО за ґратами більше двох років перебувають 420 громадян, чия вина не визначена, а за період 2014-2015 рр. в 1,6 рази зросло число кримінальних справ, які суди не розглядають більше півроку.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Андрій Капустін з посиланням на дослідження польської Фундації "Відкритий діалог", що вийшло під егідою Асоціації правників України "Роки за гратами без вироку".

"Наведено в цьому дослідженні й розгорнуту статистику. Наприклад, зростання кількості "довгограючих" арештантів у слідчих ізоляторах за останній рік. Тобто вже після Революції Гідності. На активному, як нас переконує влада, етапі реформування тієї самої судової системи, за ґратами понад два роки перебувають 420 громадян, чиєї вини не визначено. Або, скажімо, збільшення за період 2014-2015 рр. в 1,6 разу кількості кримінальних справ, яких суди не розглядають більш як півроку: з 6015 до 10 037", - йдеться в статті.

"Тобто десятки тисяч осіб із жахом і надією чекають суду. Чекають рідні й близькі побитих і вбитих. Чекають пограбовані, зґвалтовані, ошукані й обікрадені. Чекають винні й ті, кого під прес каральної судово-ментівсько-прокурорської машини, як того ж таки Вадима Репкіна, кинула лиха доля. Чекають, справно платячи податки на утримання катівського корпусу. Отже, говорити навіть про тюнінг сталінської костоломної системи, чиї колеса ритмічно працювали всі 25 років української незалежності, особливого сенсу немає", - пише Капустін.

Нагадаємо, як пише Володимир Гуржі у статті "Реформа пенітенціарної системи в Україні - вітчизняний бренд-криза?", в Україні відбувається реформування пенітенціарної системи (системи виконання кримінальних покарань), яке можна розділити на два види - "тихе" і явне. Так от "тиха" реформа почалася ще навесні 2014-го з ряду рішень, які багато в чому залишилися непоміченими. Мова йде про амністії, режим утримання, м'якість покарання. Що стосується "голосної" реформи, то одна з її складових – продаж слідчих ізоляторів, в тому числі і Лук'янівського СІЗО в Києві.

Детальніше про українську правоохоронну систему читайте в статті Андрія Капустіна "Катівський корпус України" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі