"Мобілізації не буде. У нас є резервісти. Є оперативний резерв першої черги і другої. Першої черги – це люди до 40 років, які пройшли відповідну підготовку, вони приписані до військових частин, знають свого командира військової частини і готові до виконання бойових завдань. Оперативний резерв другої черги – це особовий склад до 50 років, який піде на доукомплектування стратегічного резерву. Поки що мова йде про оперативний резерв першої черги", –заявивТимошенко.
У середу, 28 листопада, текст закону про затвердження указу президента України "Про введення воєнного положення в Україні" і постанови парламенту "Про призначення чергових виборів президента України" опублікували в спеціальному випуску офіційної газети Верховної Ради "Голос України" №226.
Документом передбачається, що воєнний стан вводиться на 30 діб, до 26 грудня, у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.
У законі також міститься норма про те, що в період воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом у строки та в обсягах згідно з погрозами національної безпеки і оборони України.
Воєнний стан діє до 14:00 26 грудня 2018 року.
Як заявив раніше президент Петро Порошенко, причиною введення воєнного стану є загроза повномасштабного російського вторгнення, що підтверджується збільшенням російського військового контингенту на кордоні з Україною.
Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. Однак в указі є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.
Читайте детальніше у статті DT.UA про те, як вплине воєнний стан на роботу держорганів і організацій.